ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ZİYARETLERİN BU HAFTAKİ DURAĞI VİOLA OFİS MOBİLYALARI OLDU

ZİYARETLERİN BU HAFTAKİ DURAĞI VİOLA OFİS MOBİLYALARI OLDU

26-01-201626-01-201626-01-201626-01-201626-01-201626-01-201626-01-2016

             Akyurt’un idareci heyetini her hafta farklı bir fabrikada buluşturan ziyaretlerin bu haftaki durağı “Viola Ofis Mobilyaları Fabrikası” oldu.

            İlçe Kaymakamı Tuğba YILMAZ, Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan AYCAN, İlçe Emniyet Müdürü Özkan DEMİRAĞ , Akyurt Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Dilek DÜLGER , Ak Parti İlçe Başkanı Veysel FIRAT , AKSİAD Başkanı Ali Tekin ÇELİK, Başkan Yardımcısı İlhan ŞENER, Basın ve Halkla İlişkiler Genel Müdürü Ahmet KURT, Belediye Meclis Üyeleri ve İlçemizde bulunan Kurumların yöneticileri, 23 Aralık 2015 günü Viola Ofis Mobilyaları Fabrikası’nı ziyaret etti.

            Firma yetkilileri ziyaret sırasında fabrika ile ilgili olarak misafirlere bilgi verirken, AKSİAD Başkanı Ali Tekin Çelik, Akyurt’un yıllık sanayi ticaretinin toplam cirosunu yıllık 500 milyon dolar olarak açıkladı. Ayrıca bölgede işsizlikten daha çok, iş beğenmeme ve çalışan açığı olduğu bilgisi misafirlerle paylaşıldı. Sektörün çalışacak işçi bulamadığı ve bu konularda sıkıntılar yaşandığı belirtildi.

            Belediye Başkanımız Gültekin AYANTAŞ ise yaptığı konuşmada mesleki eğitimin önemine değinerek “Bende, Meslek Lisesi mezunu bir Belediye Başkanıyım. Gençlerimiz, eskiden meslek liselerine özellikle eğilim gösterirdi. Gençlerde teknik eleman olarak çalışma isteği fazlaydı. Bu okullar günümüzde yüksek puanlı liselere yerleşemeyen gençlerimizin mecburen gittiği okullara dönüşmeye başladı. Özellikle bölgemiz için, Akyurt sanayi bölgesi için İlçemizdeki meslek okullarıyla bir çalışma yapılarak gençlerin fabrikalarınızda çalışmasına olanak sağlanabilir. Bu konuda AKSİAD Başkanımız da gerekeni yapacaktır. Bizi ağırladığınız için size teşekkür ediyorum. İş hayatınızda başarılar dilerim” dedi.

          Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile Mesleki Eğitim konuları ve açılabilecek kurslar ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan AYCAN, “bilgilendirmelerde bulunarak, sektörden gelecek taleplere karşı duyarlı olduğumuzu, bu konularda çalışma yapmaya hazır olduğumuzu ve işbirliği içersinde çalışacağımızı”  ifade etti.

           İlçe Kaymakamı Tuğba YILMAZ, Akyurt yönetimi olarak ellerinden geleni yapacaklarını, sektörlerin güçlenmesi için çalışacaklarını ifade ederek, ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.

 

            Fabrikanın gezilmesi ile ziyaret sona erdi. 23122015

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.