ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yıl Dönümü Kutlamaları

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yıl Dönümü Kutlamaları

23 nisan23 nisan23 nisan23 nisan23 nisan23 nisan23 nisan23 nisan23 nisan23 nisan23 nisan23 nisan

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yıl dönümü kutlamaları, ilçemiz stadyumunda, çok çeşitli etkinliklerle büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirildi.

Kutlamalara, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan KALELİ tarafından Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na Çelenk sunulması, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı ile Bayrağımızın göndere çekilmesiyle başlanıldı.

Kutlama açılış konuşması ve günün önemini belirtir konuşmanın ardından öğrencilerimiz tarafından okunan şiirlerle stadyumu dolduran izleyiciler coşkulu anlar yaşadı.

Program kapsamındaki “Sandalye Kapmaca”, “Çuval Yarışması” ve “Yüz Boyama” gibi etkinliklerle öğrencilerimizin geçirdikleri neşe dolu anlara şahitlik ettik.

İlizyon gösterileri ve sihirbazlık numaralarını ilgi ile takip eden öğrencilerimizin mutluluğu görülmeye değerdi.

Kutlamalara devam edilirken halk oyunları ekipleri sergiledikleri gösterileri ile adeta kendilerini izleyenleri büyülediler.

Seğmen ekibinin gösterisi ile göğsümüz kabardı.

Akyurt Belediyesi tarafından kutlamaların yapıldığı alana kurulan oyun parklarında hoş vakit geçiren öğrencilerimiz bu bayramın kendi bayramları olduğunu hissedip bayramın sevincini sonuna kadar yaşadılar.

Öğrencilerimizi mutlu edip şeker tadında bir bayram geçirmelerini sağlamak düşüncesiyle Akyurt Belediyesi tarafından öğrencilerimize pamuk şeker ve lahmacun ikramında bulunuldu.

 

İlçemiz genelinde “Geleneksel Çocuk Oyunları” kapsamında gerçekleştirilmiş olan yarışmalarda dereceye giren okullarımızın öğrencilerine İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan KALELİ eliyle forma ve tişörtlerden oluşan ödüllerin takdim edilmesinin ardından kutlamalara son verildi.

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.