ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye´nin AB´ye Üyelik Süreci SİVİL TOPLUM DİYALOG TOPLANTISI

Türkiye´nin AB´ye Üyelik Süreci  SİVİL TOPLUM DİYALOG TOPLANTISI

12-01-201612-01-201618-02-2016

 

" Türkiye´nin AB´ye Üyelik Süreci " SİVİL TOPLUM DİYALOG TOPLANTISI

        7 Ocak 2016 Perşembe günü, Eskişehir Atatürk Kültür Merkezi´nde Avrupa Birliği Bakanı Volkan BOZKIR´ın katılımlarıyla gerçekleşen, " Türkiye´nin AB´ye Üyelik Süreci " konulu sivil toplumla diyalog toplantısında Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Burhan AYCAN, MEB Proje Direktörü Zülfü TURAN ve Akyurt İlçe MEM Proje Sorumlusu Banu TURAN katılmıştır.

        Söz konusu toplantıda Türkiye´nin AB´ye üyelik müzakere sürecinde gerçekleştirilecek çalışmalara kurum ve kuruluşların daha etkin katılım sağlaması için görüş alışverişinde bulunmuştur ve Erasmus+ Prorgramı ile, AB ile ilişkilerimiz çerçevesindeki diğer fon imkanları hakkkında bilgiler verilmiştir.

        AB Bakanı Başmüzakereci ve Büyükelçi Volkan BOZKIR yaptığı konuşmada;

" AB standartlarına ulaşmak hedefimizdir. Tüykiye´nin AB´ye üyeli süreci tekrar hızlanmıştır. Bu konuda en büyük adımlarımızdan biri AB ülkelerinde vize kalkacak olmasıdır. Şangay bölgesine vizesiz giriş olabilecektir. 15.000 kaleme yakın mal ihracatı yapılmaktadır; 300 milyar $ ihracat hedeflenmektedir. " şeklinde önemli açıklamalarda bulunmuştur. 

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.