ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´’Temiz Çevre Temiz Akyurt’’Çevre Yürüyüşü Yapıldı.

Akyurt Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen ‘’Temiz Çevre Temiz Akyurt’’konulu çevre yürüyüşü tüm okullarımızın katılımı ile gerçekleşti.
´’Temiz Çevre Temiz Akyurt’’Çevre Yürüyüşü Yapıldı.

ÇEVRE YÜRÜYÜŞÜÇEVRE YÜRÜYÜŞÜÇEVRE YÜRÜYÜŞÜÇEVRE YÜRÜYÜŞÜ

 

   Programa Akyurt Belediye Başkan vekili Nuh ÖZTEPE,İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan KALELİ,Şube Müdürü İrfan YURTDOĞAN Akyurt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Ömer ÜNAL, Okul-Kurum müdürleri ve öğrenciler katıldılar.

   İlçemizdeki  Temel Eğitim ve Ortaöğretim Okullarında eğitim öğretime devam eden öğrencilerde çevre ve doğa bilincinin gelişmesine katkıda bulunmak,  Çevre ve doğaya olan ilgilerini arttırmak, genç nesillerin çevreye dair bilgi birikimlerini, beklentilerini ve hayallerini yansıtabilecekleri bir paylaşım ortamı oluşturarak çevre ile ilgili farkındalıklarını geliştirmek amacıyla çevre yürüyüşü,şiir,resim ve slogan yarışması yapıldı.

  Tüm okullarımız kendileri için belirlenen güzergahlarda temizlik yaptıktan sonra Necip Fazıl Kültür Merkezinde toplandılar.Salonda yapılan programda öğrencilere ‘’Temiz çevre ve Sağlıklı Yaşam’’konusunda İlçemiz Prof.Dr.Nusret Fişek Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Çevre Sağlığı Alan Öğretmeni Deniz TOYDEMİR tarafından sunum yapıldı.Düzenlen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize Plaket katılım belgesi ve çeşitli hediyeler verildi.

   Programda konuşma yapan ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan KALELİ,  huzurlu ve daha güzel bir yaşam için, bulunduğumuz çevrenin, daha sağlıklı bir ortamı olmalı.Temiz ve sağlıklı bir çevre, bütün canlıların yaşayabilmesi için temel koşuldur. Her canlı gibi insanda çevresiyle uyum içinde yaşamak zorundadır. İnsan hayatının devamını sağlayan sağlığı korumak ise, ancak sağlıklı ve temiz bir çevre ile mümkündür. Bu nedenle vücudumuzu ve elbisemizi temiz tuttuğumuz gibi, yaşadığımız; uzak ve yakın çevremiz olan, evimizi, sokağımızı, okulumuzu, sınıfımızı, kısaca içinde yaşadığımız dünyamızı da temiz tutmalıyız.

  Programın sonunda öğrencilere kek ve meyve suyu ikram edildi.

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.