ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşımalı Eğitim Yapan Okullarımızın Öğrenci Servislerinin Denetimleri Yapıldı

İlçemizde muhtelif zamanlarda olduğu gibi 15.09.2014 tarihinde de taşımalı eğitim yapan öğrenci servis araçları öğrencilerin huzur ve güvenliğinin sağlanması amacıyla denetimden geçirildi.
Taşımalı Eğitim Yapan Okullarımızın Öğrenci Servislerinin Denetimleri Yapıldı

Taşımalı Servis Araçları DenetlendiTaşımalı Servis Araçları DenetlendiTaşımalı Servis Araçları DenetlendiTaşımalı Servis Araçları Denetlendi

  Okula gidiş saatinde belirli güzergahlarda başlayan denetimde, ilköğretim  okullarına taşıma yapan öğrencilerin bulunduğu minibüsler teker teker durdurularak, okul servis araçları servisleri inceleme formu kriterlerine göre inceleme yapıldı.

Servis araçları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Taşımalı Eğitim Şubesi ve Taşımalı Eğitim Komisyonundaki Okul Müdürleri  ile birlikte denetlendi. Denetimlerde, araçların Karayolları Trafik Kanunu olmak üzere karayolları trafik yönetmeliği ve okul servis araçları hizmet yönetmeliği hükümlerine tam olarak uyup uymadıkları kontrol edildi.

 Servis Şoförlerine araçlarda dinletilen müzikler konusunda uyarılar yapılarak  çocukların kişisel gelişimlerine uygun sahip oldukları değerler ile bağdaşan müzikler dinletilmesi söylendi.Ayrıca çocukların güvenlikleri için gereken hassasiyetitin gösterilmesi,onları olumsuz etkileyecek her türlü davranıştan uzak durmaları gereketiği konususnda uyarılar yapıldı.

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.