ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SİNEMA GÜNLERİ İLE DÖNEM TATİLİ EĞLENCELİ HALE GELDİ

SİNEMA GÜNLERİ İLE DÖNEM TATİLİ EĞLENCELİ HALE GELDİ

01-02-201601-02-201601-02-201601-02-2016

                 ÖĞRENCİLERİMİZE TATİL BOYUNCA SİNEMA (Çocuk Sinema Günleri)

                   

             Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Akyurt Belediyesi ile birlikte öğrencilerimize yönelik başlatmış olduğumuz “Sinema Günleri” etkinliği hayata geçirilmiştir.

            Yarıyıl tatilinde çocuk filmlerinin gösterildiği “Çocuk Sinema Günleri” başlatılmış olup çocuklarımıza hitap eden çizgi filmler, Akyurt Kültür Merkezi Necip Fazıl Konferans Salonu’nda ilçemizde öğrenim gören ilköğretim öğrencilerine Yarıyıl tatili boyunca gösterilecek.

            İlk gösterimin ardından Belediye Başkanımız Gültekin AYANTAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Burhan AYCAN ile Akyurt Belediyesi Sosyal ve Kültür İşleri Müdürü Salih EMANET,  sinema çıkışında çocuklarla sohbet ettiler. Belediye Başkanı AYANTAŞ “Çocuklarımız, yarıyıl tatiline kadar okullarında yoruldular. İlçemizde de kış şartları etkisini hissettiriyor. Soğuk günlerde çocuklarımızı bir araya toplayıp hem sosyal bir ortam oluşturduk, hem de çizgi filmlerle tatillerini eğlenceli hale getirdik. Tatil boyunca hafta içi her gün bir çizgi film izleteceğiz.” dedi. İlçe Milli Eğitim Müdürü AYCAN da çocukların ve öğrencilerimizin eğlenerek öğrenmelerinden duyduğu mutluluğu ifade etti.

            Sinema gösterimlerinden çok mutlu olduğunu ifade eden öğrenciler ve Velilerimiz,  Belediye Başkanımızdan ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüzden filmleri çok beğendiklerini söyleyerek her yıl bu uygulamanın tekrar edilmesini istediler. 

            Yarıyıl tatili ( 25.012.016 - 06.022.016) boyunca sinema gösterimi ile okul öncesi ve ilköğretim öğrencilerinin tatili daha eğlenceli bir hale gelmiştir.    26012016

 

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.