ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖMTSK /ÖZEL MOTORLU TAŞITLAR SÜRÜCÜ KURSLARI GELİŞTİRME SEMİNERİ

 ÖMTSK  /ÖZEL MOTORLU TAŞITLAR SÜRÜCÜ KURSLARI GELİŞTİRME SEMİNERİ

04-01-201604-01-201604-01-2016

 

    

ÖZEL MOTORLU TAŞITLAR SÜRÜCÜ KURSLARI GELİŞTİRME SEMİNERİ

            Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, MEB Özel Öğretim Genel Müdürlüğü ile Türkiye Sürücü Kursları Federasyonu tarafından MTSK / Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursları geliştirme semineri düzenlendi. Anakara DEDEMAN/LATANLA OTEL de düzenlenen Seminere, İl Milli Eğitim Yöneticileri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Özel Öğretimlerden sorumlu Şube Müdürleri, ÖMTSK/Özel Motorlu Taşıtlar Sürücü Kurslarının Kurucu ve Yöneticileri katılmışlardır.

            Seminerde; ÖMTSK/Özel Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursları ile ilgili kurallar, çağın şartlarına uygun hale getirilmesi, Avrupa ile Entegrasyon, Avrupa da MTSK sisteminin nasıl kurulduğu ve bugünkü durumları, mevzuat noktalarında yapılabilecek çalışma konuları ele alınmıştır. Avrupa dan gelen konuşmacılar da Avrupa da ki uygulamalardan örnekler sunmuşlardır.

            Türkiye ve Dünyadaki Trafik kurallarından örnekler verilerek oluşan kazalar, oranları, ölümlü ve yaralı kaza oranları anlatılmış. Buradan da Trafik Kurallarına uyulduğunda kazalarda, yaralanma ve ölümler de azalmaların olduğu görülmüştür.

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.