ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KUTLU DOĞUM HAFTASI PROGRAMI

KUTLU DOĞUM HAFTASI PROGRAMI

kutlu doğumkutlu doğumkutlu doğumkutlu doğumkutlu doğumkutlu doğumkutlu doğumkutlu doğumkutlu doğumkutlu doğum

 

Gel, ey Muhammed, bahardır…

Dudaklar ardında saklı

Aminlerimiz vardır

Hacdan döner gibi gel

Mi’rac’dan döner gibi gel

Bekliyoruz yıllardır…                  

                                                   Arif Nihat Asya

  

   Kutlu doğum haftası münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Akyurt Anadolu Lisesi’nin hazırlamış olduğu program Necip Fazıl Kısakürek Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

   Kur’an-i bir yaşamı hayatı ile bizlere gösteren peygamberimizi anmak ve anlamak için Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda hınca hınç dolu olan salon bir anda derin bir sessizliğe büründü.

   Efendimizin bilinmeyen fakat bilinmesi gereken, bilinmesiyle birlikte hayatımıza ciddi anlamda yön verebilecek hasletlerinden bahsedilirken rikkat, şefkat ve merhamet timsali peygamberimizin güvercini ölen bir çocuğa taziye ziyaretinde bulunacak kadar düşünceli ve merhametli bir insan olduğunun ifade edildiği bölüm dinleyenlerin dikkatini çekmeye yetti.

   İlçemizin çok kıymetli öğretmenlerinden İlyas Aybuga, Arif Nihat Asya’nın Naat’ını bizlere okuyarak en sevgiliye duyulan muhabbeti hissetmemize, duygusal anlar yaşamamıza vesile oldu.

   Def, kanun, keman ve ney eşliğinde çok kıymetli şube müdürümüz Kenan Çiçek’in söylediği ilahiler salonda yankılanırken bir yandan da dinleyenlerin gönül dünyalarında gezindi.

   Yoğun katılım ve ilginin gösterildiği programa peygamberimizin asırları aşan, zamana meydan okuyarak günümüze dek ulaşan, bizlere ulaştığı gibi bugün dahi ve hatta yarınlarda bile yolumuzu aydınlatacak olan Veda Hutbesi’ndeki mesajlarıyla son verildi.

 

Müjdecim, Kurtarıcım, Efendim, Peygamberim;

Sana uymayan ölçü, hayat olsa teperim!

 

                                                                             Necip Fazıl Kısakürek

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.