ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘’Küçük Kardeşlerimiz Okumaya Doysun’’Sosyal Sorumluluk Projesi İlçemizde Gerçekleştirildi.

Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü Öğrencilerinin yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi olan “ KÜÇÜK KARDEŞLERİMİZ OKUMAYA DOYSUN” projesi kapsamında öğrenciler,  İlçemiz  Kozayağı Köyü Ortaokulu’na kütüphane kurdu. 
‘’Küçük Kardeşlerimiz Okumaya Doysun’’Sosyal Sorumluluk Projesi İlçemizde Gerçekleştirildi.

Küçük Kardeşlerimiz Okumaya DoysunSosyal Sorumluluk Projesi İlçemizde Gerçekleştirildi.Küçük Kardeşlerimiz Okumaya DoysunSosyal Sorumluluk Projesi İlçemizde Gerçekleştirildi.Küçük Kardeşlerimiz Okumaya DoysunSosyal Sorumluluk Projesi İlçemizde Gerçekleştirildi.Küçük Kardeşlerimiz Okumaya DoysunSosyal Sorumluluk Projesi İlçemizde Gerçekleştirildi.Küçük Kardeşlerimiz Okumaya DoysunSosyal Sorumluluk Projesi İlçemizde Gerçekleştirildi.Küçük Kardeşlerimiz Okumaya DoysunSosyal Sorumluluk Projesi İlçemizde Gerçekleştirildi.Küçük Kardeşlerimiz Okumaya DoysunSosyal Sorumluluk Projesi İlçemizde Gerçekleştirildi.Küçük Kardeşlerimiz Okumaya DoysunSosyal Sorumluluk Projesi İlçemizde Gerçekleştirildi.

Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü Öğrencilerinin yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi olan “ KÜÇÜK KARDEŞLERİMİZ OKUMAYA DOYSUN” projesi kapsamında öğrenciler,  İlçemiz  Kozayağı Köyü Ortaokulu’na kütüphane kurdu. Türk Ulusal Ajansının desteği ve Romanya ve Bulgaristan’dan gelen katılımcılarında yardımlarıyla açılan kütüphane için öğrenciler 2218 kitap topladılar. Yalnız kütüphane kurmakla kalmayan öğrenciler çocuklarla beraber 2 günlerini okulda geçirerek onların ihtiyaçlarını gidermeye ve onlara örnek olmaya çalıştılar. “Kitap okumayan çocuk kalmasın” sloganıyla yola çıkan öğrenciler her geçen gün daha fazla çocuğa kitap okuma sevgisi aşılamayı hedeflediler.

‘’Küçük Kardeşlerimiz Okumaya Doysun’’ Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencilerinin 3 yılda 3 kütüphane açtığı sosyal sorumluluk projesidir. İlk kütüphaneyi Bursa-Osmangazi İlkokuluna, ikinci kütüphaneyi Ankara Elmadağ´da bulunun Fatih İlkokuluna ve bu yıl üçüncüsünü Akyurt-Kozayağı Köyü ortaokulunda açtılar.

Proje Hakkında bilgi veren öğrenciler; Son iki projemizde Türk Ulusal Ajansının desteklerini aldık. Bu sayede maddi kaynak bulma sıkıntımızı ortadan kaldırdılar. Hibe destekleri ciddi anlamda bizleri hem motive  etti hem de daha yararlı nasıl olabiliriz sorusunu sormamızı sağladı. 130 öğrenciye 5 köy´den taşımalı olarak eğitim veren Kozayağı İlkokulunun kütüphanesi yoktu. Bizde projemizin de amacı olan dezavantajlı insanlara ulaşıp daha güzel yarınların temelini atmak için çalışmalara başladık.

Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği öğrencileri, proje kapsamında buldukları sponsorların da desteğiyle hızlı bir şekilde okul kütüphanesini yeniden tasarladılar. Boyasını yaptırdılar, yeni mobilyalar aldılar, kitap toplama kampanyası düzenlediler. Bulgaristan ve Romanya´dan toplam 8 öğrenci ortağımızı da davet ettiler. Uluslararası bir projeye imza attılar. Kültürümüzü anlatmak ve  yaşatmak için ellerinden geleni yaptılar.

Kozayağı Köyü Ortaokulunda yapılan Açılış  2 gün sürdü. Bu iki gün içerisinde çocukları her aşamada dahil edildi. Resim, şiir, kompozisyon yarışmaları düzenlendi ödüller verildi. Günün her saati oyunlar, aktiviteler yapıldı. Öykü yazarlarımız ve seslendirme sanatçılarımızla söyleşiler ve interaktif eğitimler düzenlendi.

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan KALELİ ve Ulusal Ajans temsilcisi ve diğer misafirler hep birlikte açılış kurdelesini keserek kütüphaneyi öğrencilerimizin kullanımına açtılar.

Açılış sonrası Ulusal Ajans yetkilileri, Öykü yazarları ve seslendirme sanatçıları ve yurtdışından gelen öğrenciler ile görüşen İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hasan KALELİ sosyal sorumluluk bilincinin oluşturulması, okumanın sevdirilmesi ve teşvik edilmesi, çocuklarımıza okuma alışkanlıklarının küçük yaşta kazandırılması bakımından projenin ilçemiz ve öğrencilerimiz  adına son derce önemli olduğunu vurgulayarak ,böyle güzel ve anlamlı  bir projeyi ilçemizde gerçekleştirmelerinden dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti.

 Projeyi gerçekleştiren öğrenciler bu yıl onlara gülücükleriyle enerji veren Küçük Kardeşlerinin gelecekte kendilerinin güldüren taraf olmasını ümit ederek günlerini sonlandırdılar.

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.