ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kitap Okuma Yarışması”nda Dereceye Giren Öğrencilerimizle “Kahvaltı Programı”nda Bir Araya Geldik…

“Kitap Okuma Yarışması”nda Dereceye Giren Öğrencilerimizle “Kahvaltı Programı”nda Bir Araya Geldik…

 

“Kitap Okuma Yarışması”nda Dereceye Giren Öğrencilerimizle “Kahvaltı Programı”nda Bir Araya Geldik…

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün “Kitap Dostu Akyurt Okuyor Projesi” kapsamında gerçekleştirmiş olduğu “Kitap Okuma Yarışması”nda dereceye giren öğrencilerimizle birlikte bir ilki gerçekleştirerek İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan KALELİ’nin de katılımlarıyla aynı sofraya oturup hep birlikte kahvaltı yaptık.Samimi ve sıcak bir atmosferde gerçekleştirdiğimiz “Kahvaltı Programı”nda öğrencilerimizle birlikte aynı havayı teneffüs edip onların yediklerinden yeyip onların içtiklerinden içmenin mutluluğunu yaşadık.

            “İkra”,”oku” terbiyesiyle yetişen öğrencilerimizin sadece kitap okumakla kalmayıp insanı ve kainatı da okuyarak insanlığa hizmet edecek nesiller olmasını arzu ettiğimiz ve bu münasebetle tertip ettiğimiz “Kahvaltı Programı”nda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan KALELİ “Üç tür okuma vardır. Birincisi “dil” ile okuma. Siz bu aşamayı başarıyla gerçekleştirdiniz ama siz bu aşamada kalmamalısınız ve ben sizin bu aşamada kalmayacağınızdan eminim. İkinci okuma ise “akıl” ile okumadır. Yani tefekkür etme. Siz düşünen ve tefekkür edenler zümresinden olmalısınız. Son aşama ise “kalp” ile okumadır.İşte bütün mesele bu noktaya ulaşıp gönül insanı olabilmektir. Ben sizin,her birinizin önce kendisine sonra kendi insanına ve nihayetinde de bütün insanlığa faydalı olacak okuyan nesiller olacağınızdan eminim. Her birinizi ayrı ayrı tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim” ifadeleri ile öğrencilerimize hitap etti.

 

            Başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan KALELİ’ye,Şube Müdürümüz Sayın Kenan ÇİÇEK’e, bu ve benzeri proje ve programları tabir yerinde ise görünmeyen kahramanı olan İlçe Kültür Komisyonu’ndan Sayın Meryem YUMURTACI’ya, bizleri yalnız bırakmayarak programımıza iştirak eden çok kıymetli okul idarecilerimize, öğretmenlerimize, sponsorluklarında gerçekleştirdiğimiz “Kahvaltı Programı”mımızda bizleri kendi evindeymiş hissi yaşatan restaurant işletmecisi Bayram Bey’e ailesine ve elbette en kıymetli, en değerlilerimiz olan, geleceğimiz dediğimiz gençlerimize, öğrencilerimize müteşekkiriz.

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.