ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İSTİKLAL ve VATAN ŞAİRİ MEHMET AKİF ERSOY´ UN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ

İSTİKLAL ve VATAN ŞAİRİ MEHMET AKİF ERSOY´ UN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ

04-01-2016

 

 

   İSTİKLAL ve VATAN ŞAİRİ MEHMET AKİF ERSOY´ UN ÖLÜM YILDÖNÜMÜ

    Büyük bir mücadele göstererek kazanmış olduğumuz İstiklal savaşımızı, eşsiz kalemi ile ebedileştiren fikir ve edebiyat adamı Mehmet Akif Ersoy, memleketimizin en güçlü kalemlerinden biri olmuş, yurdumuzda yaşanan zor şartlar içerisinde, umutsuzluğunu kaybetmeden, bu dönemde Milli Mücadele ruhunun canlanmasına ve yaşatılmasına ömrünü adamıştır.

    Her zaman duygu, düşünce ve eylemleriyle ön saflarda yer alan gerçek bir aydın olup, İstiklal mücadelesinin Anadolu’nun tamamına yayılması gerektiğine inanmış kişiliği, şiirleri ve etkili hitabeti ile çok büyük katkıda bulunmuştur. Zira Akif yalnızca bir destan yazmamış, büyük bir şairin, muzdarip bir ruhun, bütün acılarını duyarak bu milletin acılarını, mazisini, kültürünü, zor günlerini, çilelerini ve bunların çarelerini göstermiştir.
   Söyledikleri ve yaşadıklarıyla Türk Milleti’nin hayranlığını kazanan Akif, ruh dünyası, vatan millet sevgisi ve mücadele azmi ile örnek bir şahsiyet olarak gönüllerimizdeki yerini yücelterek korumaya devam edecektir. Vatan sevgisi ve bağımsızlık aşkıyla kaleme aldığı İstiklal Marş’ımızı bizlere kazandıran Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy´u vefatının 79. yıldönümünde saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz  25122015

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.