ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü

‘’12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.
İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü

İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOYu Anma Günüİstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOYu Anma Günüİstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOYu Anma Günüİstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOYu Anma Günü

İstiklal Marşı’nın Kabulü’ nün 94.yıl dönümü dolayısıyla Akyurt Belediyesi Kültür Merkezi Necip Fazıl Konferans Salonu’nda ‘’12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programı büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda konuşan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Mestan Anıl Demir, büyük şair Akif’in Türkiye için öneminden bahsetti. Öğrenciler O’nun şiirlerinden bazılarını okuyarak salonda adeta duygu seli oluşturdu. 3G bağlantısıyla Ankara’da, İstiklal Marşı’mızın yazıldığı eve canlı bağlantı yapılarak, tarih öğretmeni Zülküf Şimşek tarafından salondakilere anlatım yapıldı. 

 Akyurt´ta sokak röportajı ile İstiklal Marşı’mız hakkında vatandaşların bilgi ve düşünceleri salona aktarıldı. Geçtiğimiz yıl dünyaya gelen çocuklarına Mehmet Akif adını veren Yılmaz ailesine teşekkür edilerek bir adet küçük altın hediye edildi.

Programda İstanbul Mehmet Akif ERSOY İmam-Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından ilçemiz adına Mehmet Akif ERSOY’un Edirnekapı Şehitliğindeki kabrini ziyaret ve dua edilişini içeren görüntüler seyircilerle paylaşıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesini takiben Mehmet Akif ERSOY’un sevdiği türküler bağlama eşliğinde öğrencilerimiz tarafından seslendirldi.

‘’Allah bir daha bu millete bir İstiklal Marşı yazdırmasın’’M.Akif ERSOY

 

 

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.