ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA PROGRAMI

   2017-2018 Eğitim Öğretim yılı ilköğretim haftası Kutlamaları,ilçemiz Yıldırım Beyazıt İlkokulunun tertip ettiği organizasyonla gerçekleştirildi.

   Törene Akyurt Kaymakamı Osman Altın, Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan Aycan, Ak Parti Akyurt İlçe Başkanı Kadir Gürbüz, İlçe Emniyet Müdürü Özkan Demirağ ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Müjdat Soruç katıldı.

   Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Burhan AYCAN, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ ve Akyurt Kaymakamı Osman ALTIN açılış konuşmaları yaptılar.

  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Burhan AYCAN konuşmasında"Sevgili Öğrenciler, Değerli Meslektaşlarım ve Sayın Veliler; 

   Türkiye´nin    aydınlık geleceği olan  çocuklarımızı yetiştirecek değerli meslektaşlarımla ve  ülkemizin geleceği çocuklarımızla, birlikte olmanın farklı  heyecanı ve gururu içinde hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

İnsanın, en değerli varlık,
Sevginin, en hünerli güç,
Bilginin, en yenilmez kuvvet,
Emeğin, en yüce değer,
Eğitimin, en vazgeçilmez hizmet olduğuna inanan ve her şeyin insanı sevmekle başladığını kabullenen bir camiayız.

  Sayın Veliler; Bize emanet ettiğiniz, canınızdan çok sevdiğiniz sevgili yavrularınızı bu çatı altında hiçbir ayrım gözetmeksizin eğitmeyi amaç edindik. Yüreğimizdeki sevgiyi, belleğimizdeki bilgiyi, kişiliğimizdeki çizgiyi onlarla paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz. 

Bu anlayış ve kararlılıkla beynini, gönlünü, yüreğini, emeğini ve yıllarını eğitime adamış eli öpülesi, “Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” bilincindeki öğretmen arkadaşlarıma zor, fakat kutsal görevlerinde başarılar diliyorum.
  Okullar, sadece öğrencilerin hayat standartlarını yükseltecek ve iyi bir meslek sahibi yapacak bilgi ve becerileri vermekle kalmaz. Aynı zamanda toplum yapılarının, insan ilişkilerinin nasıl olacağını, bireysel ve toplumsal sorumluluklarının neler olacağını, içinde yaşadığı toplumun maddi ve manevi değerlerini de öğrencilere aktarır ve bunları davranış haline getirir. Siz değerli öğrencilerimiz, bu bilinçle hareket etmelisiniz. Öğretmenlerimiz, bu bilinçle sevgili öğrencilerimizi, Türk milletinin milli, dini, ahlaki, manevi,  insani ve kültürel değerlerini yaşayan koruyan, geliştiren bireyler olarak yetiştirmelidir. Demokrasi, millî birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, yurt savunması ile şehitlik konularında çocuklarımız ve gençlerimizde farkındalığının artırılması hepimizin ortak sorumluluğudur. 15 Temmuz da olduğu gibi her türlü hain saldırılar engellenmelidir.   Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen bu mücadelede, göğsünü siper ve canlarını feda eden şehitlerimize, ebediyete intikal edenlere ve tüm eğitimcilere Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı ve gazilerimize minnet, şükran duyuyor ve şifalar diliyorum. 

  Akyurt olarak, Temel Eğitim de güzel sonuçlar aldık. Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, İmam Hatip Liseleri, Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri kazanıldı. Mesleki ve Teknik Eğitimde Ank ve Türkiye ortalamasının üzerinde yer aldık. Anadolu Lisemizin taban puanı, 320’lerden 430’lu puanlara yükseldi. Başarıyı yakalayan öğrencilerimizi kutluyorum.Bize, Öğretmenlerimize güvenin. 

 Burada emeği gecen ve okuma bilincine ulaşan ve ulaştıran, Öğretmen ve Velilerimize, Belediye Başkanımıza, Kaymakamımıza ve emeği olan herkese Teşekkür ediyorum. 

Eksikliklerimizi tamamlayarak, bu başarıyı daha da artırmanın gayretinde olacağız.

Bu duygular ile, 2017-2018 Eğitim ve öğretim yılının; okulumuza, İlçemize, ülkemize, insanlığa hayırlı olmasını diler, Saygılar sunarım."ifadelerini kullandı.

20-09-201720-09-201720-09-201720-09-201720-09-201720-09-2017

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.