ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

     2016-2017 Eğitim Öğretim Yılının açılış töreni niteliğinde olan İlköğretim Haftası ülkemiz genelinde etkinliklerle kutlandı.İlçemizde ki kutlama progrmına Akyurt Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Burhan AYCAN, İlçe Garnizon Komutanı J. Yzb. Serkan ÖZKAN, İlçe Emniyet Müdürü Özkan DEMİRAĞ,, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Kenan ÇİÇEK ve Deniz TOYDEMİR ,İlçe Okul Müdürlerimiz, velilerimiz ve öğrenciler katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan okul müdürümüz Seçil SOLMAZ İlköğretim Haftasının anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Daha sonra Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ eğitimin önemine vurgu yaparak öğrencilere eğitim öğretim üzerine tavsiyelerde bulundu.  Öğrencilerimizden günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalar, şiirlerin yer aldığı programda 8-B sınıfı öğrencimizden  Şevval Yağmur ALTINALAN yan flüt dinletisi ilgi çekti.Programın ardından protokol üyeleri okulumuzu gezerek okul personelinin ilköğretim haftasını kutladılar. Daha sonra davetli misafirlerimizin katılımıyla okulumuzun bahçesinde ağaç dikme etkinliği gerçekleştirildi. 

 

      Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Sayın Veliler Ve Sevgili Öğrenciler;

İnsanın en değerli varlık,
Sevginin en hünerli güç,
Bilginin en yenilmez kuvvet,
Emeğin en yüce değer,
Eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğuna inanan ve her şeyin insanı sevmekle başladığını kabullenen, açılışda TOKİ Ortaokulu’nun huzurunda olmanın verdiği mutluluk içinde sizlerle birlikte olmanın, Türkiye´nin    aydınlık geleceği olan  çocuklarımızı yetiştirecek değerli meslektaşlarımla ve  ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın farklı  heyecanı ve gururu içinde hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

        İkinci yuvanıza hoş geldiniz.

        Sevgili Öğrenciler; evinizden sonra değerli vakitlerinizi ayıracağınız yuvanız açıldı. Yuvanızda siz istemeseniz de saatler, günler, yıllar çabucak gelip geçecektir. Önemli olan saatleri, günleri ve yılları lehinize işletebilmektir.  “Hedefim güneş, ıskalarsam yıldızlardayım” diyebilmelisiniz. Geleceğin özgür ve kalkınmış Türkiye’sinde sizlerin, okul öncesinden başlayarak tüm eğitim sürecinizde başarıdan başarıya koşan bireyler olarak yetişmenizi diliyorum.

        Sayın Veliler; Bize emanet ettiğiniz, canınızdan çok sevdiğiniz sevgili yavrularınızı bu çatı altında hiçbir ayrım gözetmeksizin eğitmeyi amaç edindik. Yüreğimizdeki sevgiyi, belleğimizdeki bilgiyi, kişiliğimizdeki çizgiyi onlarla paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz. Bu anlayış ve kararlılıkla beynini, gönlünü, yüreğini, emeğini ve yıllarını eğitime adamış eli öpülesi, “Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” bilincindeki öğretmen arkadaşlarıma zor, fakat kutsal görevlerinde başarılar diliyorum.
        Okullar, sadece öğrencilerin hayat standartlarını yükseltecek ve iyi bir meslek sahibi yapacak bilgi ve becerileri vermekle kalmaz. Aynı zamanda toplum yapılarını, insan ilişkilerinin nasıl olacağını, bireysel ve toplumsal sorumluluklarının neler olacağını, içinde yaşadığı toplumun maddi ve manevi değerlerini de öğrencilere aktarır ve bunları davranış haline getirir. Siz değerli öğrencilerimiz, bu bilinçle hareket etmelisiniz. Öğretmenlerimiz, bu bilinçle sevgili öğrencilerimizi, Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini yaşayan koruyan, geliştiren bireyler olarak yetiştirmelidir. Asımın nesli oluşturulmalıdır.
        Demokrasi, millî birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, yurt savunması ile şehitlik konularında çocuklarımız ve gençlerimizde farkında lığının artırılması hepimizin ortak sorumluluğudur. 15 Temmuz 2016 tarihinde; FETÖ/PDY ve Terör örgütleri tarafından Türkiye Cumhuriyeti devletini, demokrasiyi ve millî iradeyi hedef alan haince bir darbe girişimi olmuştur.   Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen bu mücadelede göğsünü siper, canlarını feda eden şehitlerimize ve ebediyete intikal tüm eğitimcilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı ve gazilerimize minnet, şükran duyuyor ve şifalar diliyorum.

         Bu duygular ile 2016-2017 Eğitim ve öğretim yılının oklumuza, ülkemize, insanlığa hayırlı olması dileğimle saygı ve sevgiler sunarım. 

 

 

23-09-201623-09-201623-09-201623-09-201623-09-2016

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.