ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizdeki Kamu Personeline Açlık Kan Şekeri Taraması ve Tansiyon Ölçümü Yapıldı.

İlçemiz Prof Dr.Nusret Fişek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  öğrencileri  ve öğretmenleri diyabet hastalığına dikkat çekmek için,ilçe Kamu Personeline açlık kan şekeri taraması ve tansiyon ölçümü yaptılar.
İlçemizdeki Kamu Personeline Açlık Kan Şekeri Taraması ve Tansiyon Ölçümü Yapıldı.

Kan Şekeri ÖlçümüKan Şekeri ÖlçümüKan Şekeri ÖlçümüKan Şekeri ÖlçümüKan Şekeri ÖlçümüKan Şekeri Ölçümü

  12-12-2014 tarihinde Okul Müdürü Fatih EĞİLMEZ, Müdür Yardımcısı  Döndü AK,   Acil Sağlık Hizmetleri alan öğretmeni Sibel BOZKURT ve okul öğrencileri tarafından başta ilçe Milli Eğitim Müdürü Hasan KALELİ olmak üzere Kaymakamlık Binasında bulunan resmi kurumların daire amirleri ve personeline   açlık kan şekeri taraması ve tansiyon ölçümü yapıldı.

  Öğrencilerin okulda ve işletmelerde aldıkları eğitimlerin uygulamalı olarak yapmaları ve diyabet hastalığına karşı farkındalık oluşturmak amacı ile kurumlarda yapılan açlık kan şekeri ve tansiyon taraması sonucunda ölçüm yapılan personelin kan düzeyleri kayıt altına alındı. Kan değerleri ve tansiyonları  yüksek olanlar bilgilendirilerek hastaneye yönlendirildiler.

   İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan KALELİ,Kanuni Sultan Süleyman’ın“Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi / Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.”dizelerini hatırlatarak ,sağlığın insan için en önemli nimet ve zenginlik olduğunu belirtti.Kaleli, öğrencilerin derslerde öğrendikleri bilgileri pratikte uygulamalı olarak yapmalarının önemini vurgulayarak  bu güzel uygulamadan dolayı öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.