ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Okul Öncesi Şenlikleri Yapıldı.

 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Akyurt Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği "Okul Öncesi Şenlikleri 14/05/2015 tarihinde Akyurt Belediyesi Kültür parkında yapıldı.
İlçemizde Okul Öncesi Şenlikleri Yapıldı.

 Okul Öncesi ŞenlikleriOkul Öncesi ŞenlikleriOkul Öncesi ŞenlikleriOkul Öncesi ŞenlikleriOkul Öncesi ŞenlikleriOkul Öncesi ŞenlikleriOkul Öncesi ŞenlikleriOkul Öncesi ŞenlikleriOkul Öncesi ŞenlikleriOkul Öncesi Şenlikleri

    İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Akyurt Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği "Okul Öncesi Şenlikleri" programı sabah saat 10.30´da Cumhuriyet Meydanından miniklerin ve ailelerinin yürüyüşü ile başladı., Kültür Parkta Akyurt Belediyesinin destekleriyle hazırlanan Şişme Oyun Evleri ve Oyun Parkları, Pamuk Şeker, Osmanlı Macunu, Şapka, Balon ve Animasyon Gruplarının olduğu Şenlik alanında eğlenceli vakit geçirdiler.

    Her okul kurdukları stantlarda çocukların yıl boyunca yaptıkları etkinlikleri sergilediler.Bir önceki eğitim-öğretim yılında olduğu gibi çocukların gösteri unsuru olarak kullanılmasından ziyade kendilerinin hem öğrenip hem eğlendikleri bir program yapıldı.

    Belediye Başkanı Sayın Gültekin AYANTAŞ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hasan KALELİ davetliler ve velilerimiz şenlik alanına gelerek öğretmenler,çocuklar ve aileleri ile sohbet ettiler. Her fırsatta Belediye olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün gerçekleştirdiği program ve organizasyonlara destek veren ve her zaman desteklerini esirgemeyeceğini dile getiren Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ, miniklerimizin mutluluklarına ortak oldu.

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan KALELİ, geleceğimizin teminatı minik yavrularımızın eğitimlerinin sağlam temeller üzerine kurulması için, eğitimin ilk basamağını oluşturan okulöncesi eğitiminin çocukların başarısının, özgüveninin, sosyal, zihinsel ve bedensel becerilerinin gelişiminde son derece önemli olduğunu ifade etti.Bu tür etkinliklerle anne babaların ve toplumun dikkatini çekmeyi hedeflediklerini belirten Hasan KALELİ ilçemizde yerel yönetimin ve sivil toplum kuruluşlarının da okul öncesi eğitim yatırımlarına destek vermelerinin gerekliliğini vurguladı.Ayrıca etkinliklere desteklerinden dolayı Akyurt Belediyesi Sosyal ve Kültürel İşler Müdürü Salih EMANET ve personeline teşekkür etti.

    Akyurt Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi bölümü öğrencilerinin yüz boyama etkinliği ve palyaço gösterileri ile program sona erdi.

 

 

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.