ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde I.Kariyer Günleri Gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitimde Tanıtım ve Yöneltme Komisyonu tarafından ilçemiz okullarındaki ortaöğretim öğrencilerine yönelik düzenlenen´´I.Kariyer Günleri´´programlarımız tamamlandı.
İlçemizde I.Kariyer Günleri Gerçekleştirildi.

1.Kariyer Günleri Gerçekleştirildi1.Kariyer Günleri Gerçekleştirildi1.Kariyer Günleri Gerçekleştirildi1.Kariyer Günleri Gerçekleştirildi1.Kariyer Günleri Gerçekleştirildi1.Kariyer Günleri Gerçekleştirildi1.Kariyer Günleri Gerçekleştirildi1.Kariyer Günleri Gerçekleştirildi1.Kariyer Günleri Gerçekleştirildi1.Kariyer Günleri Gerçekleştirildi

İlçemizde I.Kariyer Günleri Gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitimde Tanıtım ve Yöneltme Komisyonu tarafından ilçemiz okullarındaki ortaöğretim öğrencilerine yönelik ´´I.Kariyer Günleri´´programlarımız tamamlandı.

06/05/2014 ve 13/05/2014 tarihleri arasında yapılan kariyer günleri programımıza İlçemiz bünyesindeki tüm ortaöğretim kurumlarının öğrencileri katıldılar.

Meslek Seçimi herkesin hayatında çeşitli zamanlarda gerçekleştirdiği en önemli kararlardandır. İşkur’un sayfasında dendiği gibi: ‘Mesleği Seçmek Hayat Biçiminizi Seçmektir’. Seçtiğiniz meslek hayat boyu mutlu olmanızda önemli etkenlerden olabilir ya da tam tersi huzursuzlukların başlangıcı ve sorumlularından olabilir. Bu gerçek meslek seçiminin bireyin yaşamında ne kadar önemli olduğunu göstermektedir 

Meslek seçimi aşamasında olan bireyin kendisi için doğru ve isabetli bir karar verebilmesi kendi, ilgi yetenek ve değerlerinin farkında olması gerekir. Bu özelliklerini nasıl kullanacağına dair öngörü ve profesyonel yardıma gereksinim duymaktadır. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak  öğrencilerimizle farklı meslek gruplarını bir araya getirdik.

Program  kapsamında  farklı günlerde  öğrencilerle bir araya gelen;Kırıkkale Üniv.Mühendislik Fak.Biyomühendislik Bölümü Öğretim Görevlisi Doç.Dr.Sayın Mustafa TÜRK ,Akyurt İlçe Sağlık Müdürü Sayın Önder ÖZEN,Borusan Oto Genel Müdürü Sayın Azmi KELEMCİSOY konuşmacı olarak katıldılar.Konuşmacıların Mesleklerini nasıl seçtikleri, mesleki tecrübeleri  ve çalışma alanları hakkında öğrencilere bilgi vermelerinin  ardından program soru-cevap şeklinde devam etti.

Programlara başta ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan KALELİ,Şube Müdürleri ve Okul Müdürleri de katıldılar.Kariyer Günleri ´nin sonunda konuşma yapan Sayın Hasan KALELİ  öğrencilerin doğru yönlendirilebilmesi için ilgi, yetenek, ihtiyaç ve istihdam gibi faktörlerin dikkate alınarak doğru meslek seçilmesi gerektiğini belirtti. Ailelerin çocuklarını bir proje gibi görmemeleri gerektiğini, kendi istedikleri eğitimi vermektense çocukların ilgi ve yeteneklerini dikkate alarak yönlendirmeleri gerektiğini vurguladı. Yaptığımız Kariyer Günleri çalışmaları ile geleceğe hazırlamaya çalıştığımız gençlerin doğru mesleği seçmelerini sağlayarak, mutluluklarının ve hayat kalitelerinin artırılmasının hedeflendiğini belirtti.Sayın Hasan KALELİ,katılımcılara programa katkılarından dolayı teşekkür ederek  plaket ve çiçek verdi.

 

 

 

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.