ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Toki ve Barmek Ortaokulu Bu Benim Eserim Projesinde Ankara Bölge Sergisine Katıldılar.

TÜBİTAK "Bu Benim Eserim" projesi kapsamında, bölge sergisine katılan 3 projemizden "Histogramlı Şifreleme" elemeleri geçerek Türkiye genelinde ilk 100 proje arasına adını yazdırdı.  
İlçemiz Toki ve Barmek Ortaokulu Bu Benim Eserim Projesinde Ankara Bölge Sergisine Katıldılar.

Bu Benim Eserim Projesi Final SergisiBu Benim Eserim Projesi Final SergisiBu Benim Eserim Projesi Final SergisiBu Benim Eserim Projesi Final SergisiBu Benim Eserim Projesi Final SergisiBu Benim Eserim Projesi Final SergisiBu Benim Eserim Projesi Final SergisiBu Benim Eserim Projesi Final Sergisi

 

   Bu Benim Eserim Matematik ve Fen Bilimleri Proje Çalışmasında Toki Ortaokulu Matematik Öğretmenimiz Amber Esra İşleyen rehberliğinde 8-A sınıfı öğrencimiz Abdullah Enes YILDIZ´ın hazırlamış olduğu "Görünmeyeni Gördüm" adlı projesi ile toplam 2613 proje içerisinden 74 proje içerisine kalarak Ankara Bölge Finalinde sergilendi.

   Ayrıca İlçemiz Barmek Ortaokulundan Merve ÇİÇEK ve Şerife ÇİFTÇİ isimli öğrencilerimizin hazırladığı "Histogramlı Şifreleme" projesi bölge finallerini de geçerek Türkiye´de sadece ilk 100 projenin katıldığı ve ilk 50´sinin 1., ikinci 50´sinin ise 2. kabul edildiği Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. Öğrencilerimiz Mayıs ayında Ankara´da yapılacak olan Türkiye finallerine katılacak.

 

   Ankara, Çankırı, Çorum, Bolu, Bartın, Zonguldak, Kırıkkale, ve Karabük illerinden katılan toplam 2613 proje içerisinden 74 projenin seçildiği sergi TOBB Üniversitesi sergi salonunda yapıldı. Ankara Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erol BOZKURT serginin açılış konuşmasını yaparak eğitim sistemimizin bilimsel çalışmaları hedefine koyan, üreten, teknolojik gelişmelere açık ve kendini sürekli yenileyen gençler yetiştirmeyi amaç edindiğini, çocuklarımızın ve gençlerimizin bilime, fenne yönelmelerinin sağlanması; onlara okumanın, yorumlamanın, sorgulamanın ve üretmenin öneminin kavratılmasının eğitimciler olarak öncelikli görevimiz olması gerektiğini belirtti. Ankara Milli Eğitim Müdürümüz sergiye katılan bütün projeleri değerlendirerek projeye katılan okulları tek tek tebrik etti.

   Projelerin açılış sergisine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan KALELİ’de öğrencilerimizin bu önemli başarılarına destek oldu.Hasan KALELİ Öğrencilerimize okul sıralarında öğrendiklerini uygulayabilme fırsatı veren, daha özgüvenli ve pratik olma kabiliyeti sağlayan bu tür etkinlikler çocuklarımızın kendilerini ifade edebilmeleri açısından büyük bir önem taşımaktadır.  İlçemizi en iyi şekilde temsil eden bizlere bu gururu yaşatan Toki Ortaokulu Matematik Öğretmenimiz Amber Esra İŞLEYEN´i ve sevgili öğrencimiz Abdullah Enes YILDIZ´ı Barmek Ortaokulu Matematik Öğretmeni Mustafa KALAFAT’ı Öğrencilerimiz Merve ÇİÇEK ve Şerife ÇİFTÇİ´yi  tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.Bu başarıların ilçemizde artmasını ve diğer okullara da örnek olmasını temenni ediyorum dedi.

 

   Gelen ziyaretçilere ve katılımcılara projelerimizin özellikleri ve ayrıntılarının detayları ile anlatıldığı sergiye okullarımızdan bir grup öğrencimiz de ziyaretçi olarak katılarak projemizi ve sergilenen diğer projeleri yakından tanıma fırsatı buldular.

 

.

 

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.