ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Burhan AYCAN´ın Yıl Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Burhan AYCAN´ın Yıl Sonu Mesajı

               Değerli Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Velilerimiz;

 

2017- 2018 Eğitim-Öğretim yılı, bu törenle son bulacak; ancak her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki, gelecek geçmiş üzerine kurulur. Geçmişini iyi bilen, geçmişini sağlam temellere oturtan, geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler geleceğin de sahipleri olmaktadırlar.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Eğitim ve öğretim, âlemin gözbebeği olan insana layık olduğu değeri kazandırma çabasıdır. Biz öğretmenlerin yegâne gayesi, özümüzde var olan güzellikleri ortaya çıkaracak bilgiyi ve Ahlaki değerleri öğrencilerimize ve toplumumuza kazandırmaktır.

Ne güzel ifade etmiş Yunus,

“İlim ilim bilmektir

İlim kendini bilmektir

Sen kendini bilmezsen

Ya nice okumaktır.”

İlim, kendini bilmeyen insanların elinde bir kötülük aracı haline gelebilmektedir. Bu sebep ile bizler için ilk amaç, öncelikle benliğimizi, kişiliğimizi oluşturmak ve kendimize layık birer kişi olmaktır. Sonrasında ise,  bunu en etkili şekilde kullanacak bilgi birikimiyle donanmak ve bu hasletleri öğrencilerimize kazandırmaktır.

Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Velilerimiz,

Elbette bir insan üç beş rakamla ölçülemeyecek bir değerdir; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. İşte bu sayede kendinizi değerlendirecek ve geleceğinizi daha güzel bir şekilde inşa edeceksiniz.

Bu sene sonu, kendimizle girişeceğimiz bir iç muhasebeyle, yeni bir başlangıç yapma şansını yakalama zamanıdır. Bu sayede diğer döneme daha dinamik başlayacak ve gelecekteki hedeflerimiz için daha azimli ve kararlı olacağız.

Eğitimin ve öğretimin tatili olmayacağı için her zaman ve her yerde okumaya devam etmeliyiz. “Beşikten mezara kadar ilim” bizim temel ilkemiz olmalıdır.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı ile birlikte yeni bir dönem başlıyor. Yeni sistem uygulaması yapılacaktır. Bu süreç de okul tercihlerinizi ilgi, yetenek ve ileri de hangi işi yapmak ve mesleği seçmek istiyorsanız ona göre okul tercihleri yapmanız daha doğru olacaktır. Bu anlamda Öğretmen Arkadaşlarımızdan da destek alabilirsiniz.

Şunu da belirtmek gerekir ki, notlarınız ne olursa olsun hepiniz bizim için ayrı birer değersiniz.

 Şairin de dediği gibi:

Hoşça bak zatına kim zübde-i âlemsin sen

Merdüm-i dide-i ekvan olan âdemsin sen

"Kendine iyi bak ki, âlemin özü sensin. Sen varlığın gözbebeği olan âdemsin"

Zamanı ve süreci bu sözler ışığında değerlendirir iken yılsonunda ailenizi ve bizi sevindirecek, ilim ve ahlak seviyelerine gelmeniz dileklerimle sözlerime son veriyorum. Bir dönem boyunca başarılı olmak için çaba gösteren sevgili öğrencilerimize, destek olan Velilerimize, öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmek için çalışan siz değerli öğretmen arkadaşlarıma, bizlere her zaman destek olan Belediye Başkanımız Sayın Gültekin AYANTAŞ’a ve İlçe Kaymakamımız Sayın Osman ALTIN’a teşekkür ediyor, başta öğretmen şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Tatil sürecini en iyi şekilde değerlendirmenizi istiyor;  bulunduğunuz şehirlerdeki tarihi ve kültürel mekânları, müzeleri, kütüphaneleri gezmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle zaman geçirmenizi, sanatsal ve kültürel değeri olan sosyal aktivitelere katılmanızı ve kitap okumanızı öneriyor, iyi tatiller diliyorum.

Ayrıca tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimizin yaklaşmakta olan Ramazan Bayramını da tebrikediyor, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde geçirebileceğimiz nice bayramlar diliyorum.                                                                                                                         08/06/2018

                                                                                                                                             Burhan AYCAN

                                                                                                                                            Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü 

                                                                                                                                                                                                  

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.