ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ Burhan AYCAN´ın ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

  İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ Burhan AYCAN´ın ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

01-02-2016

Öncelikle Cumhuriyetimizin kurucusu, ülkemizin bütün öğretmenlerinin Başöğretmeni Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün 24 Kasım 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesi nedeniyle 1981 yılından bu yana kutlanmakta olan ve bu yıl 34. kutladığımız Öğretmenler Gününüzü kutluyorum.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Böyle kutsal bir mesleği elbette ki bir günlük programla anmak, onun önemini anlamamız açısından yeterli olmayacaktır. Ancak, öğretmenlik gibi kutsal bir meslek hakkında toplumun bilinçli ve duyarlı hale gelmesini sağlama ve kamuoyu oluşturma açısından bir gün bile önemlidir. Bu açıdan her 24 Kasım, biz öğretmenler için bir fırsat olarak değerlendirilmelidir. Öğretmenliğin değerini artıracak ve yüceltecek olanlar da bizleriz.

Dünyayı değiştirecek düşünce üretmek; Dünyayı yeniden keşfedecek birikimle mümkündür.

Bilgeliğin, gelecek nesillere ufuklar açmanın, toplumları karanlıktan aydınlığa çıkarmanın, değişimin,  güvenin, başarının,  hoşgörünün, dayanışmanın, sevginin, saygının, hayatı fark etmenin, kendini gerçekleştirmenin kısaca öğrenmenin, öğretmenin; geçmişin geleceğin imzasıdır öğretmen.

Öğretmenliğin sorumluluğu ağır, yükü cevahir, emaneti kutsaldır.

Öğretmenlik, hiç bitmeyen öğrenciliktir.

Öğretmenlik, bir bahçıvanlıktır.  En güzel gülleri o yetiştirir. Hiç bıkmaz ve yorulmaz.

Öğretmen, öğrencilerini çocuğu bilen ve “evladım”  diye hitap edendir. Onun için, tüm öğrencilerimizi öz evladımız gibi görmek ve ona göre davranmak durumundayız. Hammaddemiz insandır ve hata yapma sansımız yoktur. Hatamız, toplumun felaketi olacaktır.

Saygıdeğer meslektaşlarım,

Bu bilinç ile bir merhamet, muhabbet, sabır ve insanlığa hizmet mesleği olan öğretmenliğin onurunu taşıyan değerli öğretmen meslektaşlarımın,  24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor,  saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

            Bugün ve her zaman yanımızda olan İlçe Kaymakamımıza, bizden desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımıza ve diğer paydaşlarımıza şükranlarımı arz ediyorum.

 Bu önemli gün dolayısıyla mesleğe yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyor; emekli olan büyüklerimize bundan sonraki hayatlarında huzur ve mutluluklar temenni ediyor; şehit olan ve ahirete intikal eden öğretmenlerimize de Allahtan rahmet diliyor,

Hepinize saygılar sunuyorum.

Burhan AYCAN

 

    İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.