ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZE Burhan AYCAN ATANMIŞTIR.

 İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZE Burhan AYCAN ATANMIŞTIR.

             Burhan AYCAN, Kızılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürü iken  Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmış olup, 22.10.2015 tarihi itibari ile ilçemizdeki görevine başlamıştır. İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan AYCAN kimdir ?

               ÖĞRENİM:

            1966 yılında Bolu Gerede Mukamlarda dünyaya geldi. İlkokulu Mukamlar İlkokulunda, Orta Okulu Ankara Keçiören Etlik Ortaokulunda, Liseyi Ankara Keçiören Etlik Lisesi Fen Kolundan mezun olarak tamamdı. Kara Harp Okulunu kazanmış olup, ancak Konya da Yüksek Öğretime başladı ve 1987 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

 GÖREV YERLERİ:

13 Ekim 1987 yılında Ankara Kalecik İmam Hatip Lisesine Meslek Dersleri öğretmeni olarak göreve başladı. 1987-1990 yıllarında Kalecik İmam Hatip Lisesinde, Kalecik Lisesinde, Cumhuriyet ilköğretim okulunda görevlerde bulunduktan sonra 4 Ocak 1990 yılında Ankara Keçiören Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesine öğretmen olarak atandı, 1994 yılına kadar Öğretmenlik ve Müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1994 yılında Yurt dışına gitmek üzere Öğretmenlik ve Müdür Yardımcılığı görevinden ayrıldı.

1994 yılında öğretmenliğe tekrar döndü. Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesinde 2005 yılına kadar öğretmenlik ve Müdür yardımcılığı görevlerinde bulunduktan sonra Ankara Keçiören Etlik Lisesi ve Pursaklar Azmi Ertuğrul ilköğretim okulu Müdür Baş Yardımcılığı görevlerini yaptı. 2007 yılından itibaren Ankara Keçiören Abdullah Mürşide Özünenek Anadolu Lisesi Müdürlüğü,  2010 yılında Ankara Keçiören Kalaba Anadolu Lisesi Müdür vekilliği ve aynı zamanda Keçiören Yeşiltepe ilköğretim okulu Kurucu Müdürlüğü yaptı.

14 Ocak 2011 tarihinde; Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Öğretim Kurumları bölümlerinden sorumlu Şube Müdürü olarak görevlendirildi.  Keçiören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde;  Kültür Şube Müdürlüğü, Eğitim Öğretim (Temel Eğitim, Orta Öğretim, Mesleki ve Teknik Eğitim, Hayat Boyu Öğrenme) Şube Müdürlüğü,  Özel Eğitim ve Rehberlik Şube Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü, Hukuk Mevzuat, İnceleme Soruşturma Şube Müdürlüğü, Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürlüğü,  İletişim Merkezi Destek Bürosu Şube Müdürlüğü, Strateji ve Ar Ge Birimlerinde sorumlu Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

14 Haziran 2014 yılında başlamış olduğu Ankara Kızılcahamam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atanması ile 22 Ekim 2015 tarihinde ayrıldı.

  PROJELER:

Keçiören de başlatılan Çocuk oyunları (Mendil Kapma, Tombik, Yakar Top, Yağ Satarım vb)  önce Ankara, sonrasında Türkiye Projesi olmuştur.

Sınıflar ve Okullar arası sportif faaliyetler (Futbol, Voleybol, Basketbol, Masa Tenisi, Koşu ve Kros Yarışları vb) ile turnuvaların düzenlenmesi, Spor Kulüpleri işbirliği ile okullarda spor bilinci oluşması, Satranç kursları açılması ve turnuvaların düzenlenmesi, Kızılcahamam 100. Yıl Etkinliklerinin başlatılması ve organizasyonu, Fetih ve Bilim Şenlikleri hazırlanması, Bilgi Yarışmaları düzenlenmesi, “Sorumluluklarımı Biliyorum, Hediyeleri Kapıyorum” projesi ile öğrenci sorumluklarını geliştirilmesi, “Ailemiz Her şeyimiz Ağızlar Kirlenmesin” Projesi ile Ahlaki değerlerin oluşturulması ve Toplumun dikkatinin çekilmesi,  "Ben Bilmez isem Ailem Bilir" ve “Kumbarada Biriktir, Okumak Keyiftir”  Projesi ile okullara kitap ve okuma alışkanlığı kazandırmak , okumayı sevdirmek , “ İçimizden Biri” Projesi ile Rol Model oluşturmak ve öğrenciler ile buluşturmak, “Okulumuzda Yaşayan Değer” Projesi ile aidiyet duygusunu geliştirmek ve örnek şahsiyetleri tanıtmak,  “Geri Dönüşüm Malzemeleri Tasarım Yarışması”   ile Yeteneklerin ve hayal güçlerinin geliştirilmesi gibi projeler

Değişik Sivil Toplum Örgütlerinde kururculuk, yönetim ve üyelik, Sportif Faaliyetler ile Sosyal ve kültürel etkinlikler yanında S.S.Konut Yapı Kooperatif Başkanlığı gibi  görevler bulunmuş, uzak Doğu sporu ile ilgilenmiştir.

 KATILDIĞI BAZI SEMİNER VE HİZMETÇİ EĞİTİM FAALİYETLERİ;

Denetim Sistem ve Rehberlik Hizmetleri ile Özel Öğretim Kurumları konularında yapılan çalıştaylar yanında birçok Seminer ve Kurslara katıldı. 

1.           Sınav Sorumlu Yetki Belgesi                              

2.           Bilgisayar Kullanım Kursu          

3.           İnternet ve Ağ Sistemleri           

4.           e-Ticaret Kursu

5.            Küreselleşen Dünyada Dinler Arası İlişkiler                                                                           

6.            Sosyal Değişim ve Din

7.            Toplam Kalite Yönetimi ve OGYE Semineri   

8.            Toplam Kalite Yönetimi İnsan Kaynakları Semineri

9.            Toplam Kalite Yönetimi Stratejik Yönetim Planı 

10.          Toplam Kalite Yönetimi Liderlik Semineri  

11.          Toplam Kalite Yönetimi Stratejik Planlama 

12.           Muhakkiklik Semineri  

13.          Eğitim Yönetim Semineri     

14.           Yaratıcı Drama Semineri    

15.           Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Uygulama Semineri  

16.          Mendil Kapma ve Seksek Oyun Liderliği Uyguluma Semineri            

17.           Mendil Kapma ve Seksek Hakemlik Liderliği Uygulama Semineri  

18.         Özel Motorlu Taşıtlar Sürücü Usul ve Esasları

19.         Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Çalıştayı ve Mevzuat uygulamaları

20.         Nurettin TOPÇU ve Maarif Politikaları Okulu

21.         Fatih Projesi Eğitiminde Teknoloji ve Liderlik Eğitimi

22.         Eğitim Yönetimi Semineri               

      23.         Denetmenlik ve Muhakkiklik Kursları    ...  gibi

 

             2006 yılında Uzman öğretmen oldu,

          22.10.2015 tarihi itibari Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başladı, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

 

 

 

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.