ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Burhan AYCAN’nın Sene Sonu Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Burhan AYCAN’nın Sene Sonu Mesajı

           

    Sevgili Öğrenciler, Saygıdeğer Veliler ve Değerli Meslektaşlarım,

 

     2016-2017 Eğitim öğretim yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle el ele vererek hep birlikte başarılı bir çalışma dönemini başarı ve mutlulukla sonlandırıyoruz.

     Öncelikle Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çocuklarımızı ve gençlerimizi çok sevdiğimizi ve onlarla gurur duyduğumuzu belirtmek istiyoruz. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın her zaman yanlarında olacağımızı ve onların en iyiye ulaşabilmeleri için daima çalışacağımızı bilmelerini istiyoruz. 2016-2017 Eğitim öğretim yılını tamamlarken; öğretmeninden memuruna, yardımcı destek personeline kadar tüm mesai arkadaşlarımla birlikte bu ülkenin geleceğinin teminatı olan öğrencilerimize gereken bilgi, beceri ve davranışları kazandırmaya gayret ettik.

    Çocuklarımızı ve gençlerimizi milli, manevi, ahlaki ve kültürel değerlerine sahip çıkan; ailesini, milletini, vatanını seven; evrensel değerlere bağlı, insan haklarına saygılı, dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden, kendine güven duyan, çok yönlü düşünebilen, bilgiye ulaşan ve bilgiyi kullanan, yeniliklere açık ve topluma yararlı olan bireyler olarak yetiştirmenin iyi bir eğitimle gerçekleşeceğinin bilincindeyiz.

    Bir öğretim yılı daha biterken öğrencilerimizin gelecekleriyle ilgili çizecekleri yolda bizler, öğretmenleri, anne ve babaları olarak her zaman yanlarında olacağız. Karne notları nasıl olursa olsun çocuklarımızın yanında olmamız, onları anladığımızı gösteren davranışlarda bulunmamız, çocuklarımız için son derece önemli olacak ve onların özgüvenlerini arttıracaktır.

   Öğrencilerimiz  tatil heyecanını doyasıya yaşamalı...

   Kıymetli velilerimiz ve Sevgili öğrencilerimiz;

   “Ailem notlarımı görünce ne diyecek ?” sorusu şu an onların içinde büyüyen bir dalga. Kiminin içi rahat kiminin ise biraz buruk.. Bugün alacağımız bu karne sadece çocuklarımızın değil anne babalarımızın, öğretmenlerimizin, bizlerin, yani hepimizin karnesidir. Geçen bu zaman zarfında sevgili yavrularımız için neler yapıp neler yapamadığımız konusunda kendimizi de değerlendireceğimiz bir zamandır. Çocuk ve gençlerimiz okullarımızda akademik yönden gelişirken sosyal, fiziksel ve duygusal açıdan da gelişim gösteriyorlar. Onları başarılı veya başarısız diye adlandırmadan duygusal yoğunluğun yaşanacağı bugün, çocuklarımızın sevincine ortak olduğumuz gibi üzüntülerine de ortak olma zamanı, her ne olursa olsun onları sevdiğimizi göstermenin onların yanında olduğumuzu hissettirme zamanı.

    Değerli öğretmenlerim; sınıfınızdaki her öğrenciniz için nasıl canla başla çalıştığınız, bu kutsal görevi layıkıyla ifa ettiğiniz öğrencilerimizin gözlerinden anlaşılıyor. Onların gözlerindeki bu pırıltılar, sizinle başardıkları her şey için. Biliyorlar ki öğretmenleriyle yeni nesil şekillenecek.  Onlar sizin alın teriniz. Bu nedenle yaptığınız çalışmalardan dolayı sizleri tebrik ediyorum.

   Gençlerimizin, hazırlıklarını tamamladığı ve sınav maratonunun başlayacağı bu günlerde yanınızda olmak ve size destek vermek bizleri mutlu edecektir. Bu duygularla 10-11-17 ve 18 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Lisans Yerleştirme Sınavlarında (LYS) bütün öğrencilerimize üstün başarılar diliyoruz.

   2016-2017 eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle eğitim camiamızdaki tüm Eğitim Yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyor, sağlık, başarı ve mutluluklarla dolu  bir tatil geçirmelerini diliyoruz

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.