ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HALK EĞİTİM PLANLAMASI VE İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISINA HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ İLE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ KATILDILAR.

HALK EĞİTİM PLANLAMASI VE İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISINA HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ  İLE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ KATILDILAR.

25-11-201525-11-201525-11-2015

04 KASIM 2015 Tarihinde saat 14.00 de İl hayat boyu öğrenme, halk eğitimi planlama ve iş birliği komisyonu toplantısı; İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mehmet Akif Ersoy Toplantı Salonunda, Vali Yardımcısı Süleyman Hürrem AKSOY’un başkanlığında gerçekleştirilmiştir. Yapılan toplantıya ildeki resmî, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak amacıyla MEB Yaygın Eğitim Kurumlar Yönetmeliğinin 59.Maddesi gereğince belirtilen kurumların ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile tüm ilçelerin ilçe milli eğitim müdürleri, halk eğitimi merkezi müdürleri katılmışlardır.

  Toplantıda Hayat Boyu Öğrenmeden sorumlu İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Yalçın Zerdali sunum yapmıştır. Yalçın Zerdali tarafından yapılan sunumda açılan 8100 mesleki ve teknik kursa 178.000 katılan, yine açılan 7112 Genel kursa 128,000 katılan kursiyer olduğu belirtilmiştir. Ayrıca

            TBM teknoloji bağımlılığı

            Hijyen Eğitimi

            Değerler Eğitimi

            Özel Eğitime ihtiyacı olan bireyler eğitimi

            DYK Destekleme ve Yetiştirme Kursları

            Sığınmacılara yönelik açılan kurslar

            Avrupa Birliği projeleri kapsamında yürütülen faaliyetlerden bahsedilmiştir.

 

Ankara Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, “Doğru Beslenmeye Birlikte Adım Atalım” kampanyasıyla okullarda sağlıklı beslenme, hijyen kuralları ve fiziksel aktivitenin önemine dikkat çekilecek ve öğrencilerin sağlıklı bir nesil olarak yetişmesi için adımlar atılacağını belirtti.

                                       

Ankara Vali Yardımcısı Süleyman Hürrem Aksoy “Ankara Valiliği olarak bu projeyi çok önemsediklerini sağlıklı beslenme bilincinin çocukların en çok vakit geçirdiği okullarda verilmesinin çok doğru olduğunu ve bunun başarılı olabilmesi için aileler başta olmak üzere toplumun da doğru beslenmeye destek vermesi gerektiğini ve adımların birlikte atılması gerektiğini vurguladı.

 

Okulları yaşam merkezi haline getirmeyi amaçladıklarını konferans salonlarının, hobi odalarının ve çok amaçlı salonların yer aldığı  okullarda temel eğitimin dışında sağlıklı beslenmeden spora, hobilerin geliştirilmesinden fiziksel aktiviteye kadar birçok kazanımın çocuklarımıza aktarılmasını ve hepsinin bir yaşam biçimine dönüştürülebilmesini istiyoruz” dedi.

 

 

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.