ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleneksel Çocuk Oyunları Turnuvaları Tamamlanarak Ödül Töreni Yapıldı

Geleneksel Çocuk oyunları turnuvaları ödül töreni İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Muammer ŞİMŞEK,İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mahmut DEMİRKAN,Akyurt Belediyespor Antrenörü Nadi TİRYAKİ,öğretmenlerimiz ve velilerimizin katılımıyla yapıldı. 
Geleneksel Çocuk Oyunları Turnuvaları Tamamlanarak Ödül Töreni Yapıldı

 

  Pabucu Yarım Çık Dışarıya Oynayalım Projesi “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında 2012-2013 Eğitim öğretim yılında Geleneksel Çocuk Oyunları Derneği ile yapılan protokol çerçevesinde tüm ilk ve ortaokullarda 2. 3. 4. ve 5. sınıflarda uygulanmaktadır. Proje kapsamında 2. Sınıflarda “Yağ Satarım Bal Satarım”, 3. Sınıflarda “Mendil Kapmaca”, 4. Sınıflarda “Tombik” ve 5 sınıflarda “Yakan Top” oyunu belirlenen kurallar çerçevesinde müsabaka şeklinde oynanmaktadır.

  Proje ile gelenekleri yenileyerek korumak, çocuklarımızı oyun yolu ile eğitmek ve çocuğun gözünde okulu oyun okulu yapmak,  ilkokullarda takım sporu anlayışının geliştirilerek çocuklarımıza erken yaşta spor ve beden kültürü bilincinin verilmesi ile ilgili çalışmaları arttırmak ve teknolojinin zararlı yönlerine karşı bir alternatif üretmek amaçlanmaktadır.

 

 Proje Kapsamında ilçemizdeki okullar arasında Kapalı Spor salonunda turnuva düzenlendi.Turnuva sonucunda Birinci Olan takımlara Kupa ve Başarı Belgesi,turnuvaya katılan tüm okullarımıza katılım belgesi verildi.

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.