ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Kalite Yönetim Sistemi Ödül Töreni Yapıldı.

2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı Eğitimde Kalite Yönetim Sistemi ödül töreni 19-03-2014 tarihinde yapıldı.
Eğitimde Kalite Yönetim Sistemi Ödül Töreni Yapıldı.

EKYS Ödül TöreniEKYS Ödül TöreniEKYS Ödül TöreniEKYS Ödül Töreni

     Akyurt Kız Teknik ve Meslek Lisesi Konferans salonunda düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hasan KALELİ,Şube Müdürü İrfan YURTDOĞAN,Okul ve Kurum Yöneticileri İle Kalite Kurulu’nda görevli öğretmenler katıldılar.

      Törenin açılış konuşmasını yapan Sayın Hasan KALELİ,Eğitimde Kalite Yönetim Sistemi bana göre zorunlu bir resmi işlem olmakla birlikte aynı zamanda bir gerekliliktir.Çünkü İnsanoğlu yaşadığı çevreyi sürekli geliştirmek ve güzelleştirmek peşindedir.Çalıştığınız ortamı tanımadan,tahlil etmeden değerlendiremezsiniz dolayısıyla daha ileriye götüremezsiniz,böyle bir iddianız olmaz,iddianız olmazsa bir davanız hedefiniz olamaz,hedefiniz olmazsa eğitim süreçleri içerisinde sorumlu olduğunuz yeni nesli yönetemez ve doğru yönlendiremezsiniz.

      Çünkü yeni nesli tanımak ve tahlil etmek zorundayız. Şunu bilmeliyiz ki yeni neslin bilgi çağının gereklerine uyabilmesi için yaratıcı, problem çözme yeteneğine sahip, bilgiye erişme yollarını bilen, teknoloji ürünlerinin kullanabilen aynı zamanda toleranslı, esnek düşünebilen sentez ve analiz yapabilen, sağlıklı kişilik ve sosyal gelişimini tamamlamış bireyler olmalarını sağlamalıyız. Bunu gerçekleştirmekte takdir edersiniz ki kendiliğinden olacak olgu değildir. Bu olgu ortak akıl, planlama ve uygulama ile olacaktır. Yani harekete geçecek ve harekete geçirecek bir ekip. Bu ekip çağın getirdiği değişim ve gelişmeleri doğru anlayıp değerlendirecek eğitim çalışanlarının sürekli eğitimi ile niteliklerini yükseltecek, eğitim hizmetinden yararlananların memnuniyetini sağlayacak, problemlerin çözümünde ve eğitim yönetiminde karar alma süreçlerine ilgililerin katılımlarını sağlayacak aynı zamanda karar almada veri kullanmayı yaygın hale getirerek verilerle yönetim anlayışını hakim kılacak bir ekip olmak zorundadır.

        Bu süreçte gayretli çalışmalarından dolayı başta okul yöneticileri olmak üzere tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

       İlçe Milli eğitim Müdürlüğü ARGE birimi EKYS sorumlusu Ali COŞKUN tarafından raporların değerlendirilmesi sürecine ilişkin yapılan sunumun ardından Yılın Kaliteli Kurumu Kategorisinde ve Kaliteli Ekibi Kategorisinde ilk üç dereceye giren Okullarımıza Plaket ve Rapor yazan okullarımıza katılım belgesi verildi.

                                                                                               

Yılın Kaliteli Kurumu

Yılın Kaliteli Ekibi

1-Barmek Ortaokulu

1-Nevzat Hüseyin Tiryaki Tekn.ve End.Meslek Lisesi

2-Toki Ortaokulu                               

2-Yakopuğlu Ortaokulu

3-Akyurt İlkokulu

3-Yıldırım Beyazıt İlkokulu

                                                                                              

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.