ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Kurumları Süreç Modülü / Eğitim Yönetimi Süreçlerinin Standardize Edilmesi

Eğitim Kurumları Süreç Modülü / Eğitim Yönetimi Süreçlerinin Standardize Edilmesi

02-02-201602-02-201602-02-201602-02-201602-02-2016

 

Eğitim Kurumları Süreç Modülü / Eğitim Yönetimi Süreçlerinin Standardize Edilmesi

6 Ocak 2016 tarihinde Eryaman Kooperatifler Birliği Ortaokulunda gerçekleştirilen tanıtım programı Ankara Milli Eğitim Müdür yardımcıları Bayram GÜLEÇ, Hüseyin BALTUTAR, Cemal BÜYÜKER, Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin OMAÇ, Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü  Burhan AYCAN, Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Tugay GÖZÜM, Şube Müdürleri, Eğitim Bir Sen 4 nolu Şube Başkanı Tekin KORKU ve okul yöneticilerinin katılımıyla düzenlendi. 

            Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Tugay GÖZÜM açılış konuşması ve süreç haritalarının oluşum aşamalarını tanıtan sunumunu gerçekleştirdi.

            2014 yılı aralık ayında gerçekleştirilen “Nasıl Bir Birey Yetiştirmek İstiyoruz” Çalıştayı sonucunda iyi bir birey yetiştirmenin en önemli faktörlerinden birinin iyi bir yöneticiden geçtiği sonucunu ortaya çıkarmıştır. Bu sonuca göre Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından etkili yöneticilik için çalışmalara başlanılmıştır. 

            İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-ge Birimi öğretmeni Handan HALHALLI tarafından Eğitim Kurumları Süreç modülünün  tanıtımı yapıldı. 

            Tanıtımda; Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürü Tugay Gözüm önderliğinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-ge ekibi tarafından okul ve kurumlardaki tüm işleyişler “süreç haritaları” haline getirildi. 

            Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Eğitim Kurumları Süreç Modülü” yani “Eğitim Yönetimi Süreçlerinin Standardize Edilmesi”çalışması ile okul ve kurumlardaki iş ve işlemler şemalara dökülerek bir modül haline getirilmiş ve tüm eğitim camiasının kullanımına sunulmuştur. 

            Oluşturulan bu modülle bir ilki gerçekleştiren Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü özellikle göreve yeni başlayan okul idarecilerinin işlerini kolaylaştırmak yolunda iddialı bir çalışmaya imza attı. Ayrıca oluşturulan Eğitim Kurumları Süreç Modülü ile okul ve kurumlardaki iş ve işlemleri bir standarda getirmek, okul ve kurum yöneticilerinin iş ve işlemlerinde yol göstericilik sağlamak, okul ve kurumlardaki idarecilerin zamanı daha verimli kullanmaları noktasında yöneticilere rehberlik etmek amaçlanmaktadır. 

 

 

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.