ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçilerimiz Akyurt’ta

Avrupa ve Dünya şampiyonu Milli güreşçilerimiz Mehmet ÖZAL, Taha AKGÜL ve Rıza KAYAALP, güreşe gönül veren öğrencilerimiz ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçilerimiz Akyurt’ta

Dünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçilerimiz AkyurttaDünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçilerimiz AkyurttaDünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçilerimiz AkyurttaDünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçilerimiz AkyurttaDünya ve Avrupa Şampiyonu Milli Güreşçilerimiz Akyurtta

Avrupa ve Dünya şampiyonu Milli güreşçilerimiz Mehmet ÖZAL, Taha AKGÜL ve Rıza KAYAALP, güreşe gönül veren öğrencilerimiz ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Kültür Merkezi Necip Fazıl Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşiye Belediye Başkan Vekili Ertekin ŞAN, Yağlı Güreş Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet AYHAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan KALELİ, vatandaşlar ve öğrencilerimiz  yoğun katılım gösterdi.

Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımının muhteşem bir gösterisiyle başladı.

Akyurt Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü bünyesinde öğrencilere yönelik açılan güreş kursları ile güreş yapma imkanı bulan öğrencilerimizin Ata sporumuz olan güreşe ilgilerini artırmak ve güreş sporunu yeniden canlandırmak amacıyla Güreş’te Milli gururumuz olan Avrupa ve Dünya Şampiyonu Milli güreşçilerimiz  öğrencilerimizle bir araya getirildi. Şampiyonlarla bir araya gelen  öğrenciler onları yakından tanıma ve aynı zamanda onların tecrübelerinden faydalanma imkanı bulmuş oldular.

Programda Kısa filmler halinde şampiyon sporcularımızın tanıtımı yapıldıktan sonra bir şampiyonun nasıl yetiştiğini, elde ettikleri başarı öykülerini anlatan sporcularımız,her başarının en temel ilkesinin inanç olduğunu bunun yanında beslenme, dinlenme,azimli ve disiplinli çalışmanın başarıya giden yolda en önemli etkenler olduğunu belirttiler.

Şampiyon güreşçilerden Taha AKGÜL’e Plaket ve Çiçek takdim eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hasan KALELİ bireysel başarılardan ziyade başkalarının hayallerinde imza atmamız lazım, inanıyorum ki şu anda salonda bulunan gençlerin hayallerine imza atmak en büyük başarıdır.

 Kaleli,İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bütün spor dallarını desteklediklerini, özellikle  öğrencilerimize  ata sporumuz güreşi sevdirmek, unutturmamak ve şanlı bayrağımızı gururla taşıyacak yeni şampiyonlar çıkarmak için her türlü imkanı sağlayacaklarını belirterek, inanç ve iman’ın olduğu yerde imkanlarda vardır dedi.

 

Söyleşi programının sonunda Akyurt  Halk Eğitim Merkez Müdürlüğü ve Aile Yaşam Merkezi’nde güreş yapan öğrencilerimiz bir gösteri yaptı. Son olarak sporcularımıza programa katılımlarından ve başarılarından dolayı plaket ve çiçek verildi.

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.