ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇANAKKALE YARIŞMASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU

ÇANAKKALE YARIŞMASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU

ÇANAKKALE YARIŞMASININ KAZANANLARI BELLİ OLDU

            2015 yılı Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı nedeniyle, Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Akyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüz tarafından başlatılan, ilçemizdeki okullarda öğrenim gören öğrencilere yönelik düzenlenen “Çanakkale” konulu şiir yazma yarışması sonuçları açıklandı.

            Akyurt’taki Ortaokullardan 263, Orta Öğretim Kurumları Liselerden 315 olmak üzere toplamda 578 öğrencinin başvurduğu yarışma için Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 7, Akyurt Belediyesi tarafından ise 1 jüri üyesi görevlendirildi. Jüri üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda dereceye giren öğrencilerin ad ve soyadları ile ödülleri aşağıdadır;

ORTAOKULLAR

S.NO

ÖĞRENCİ ADI SOYADI

OKULU

ÖDÜLÜ

1

Fatma Nur AKTAŞ

Barmek Ortaokulu

1 Adet Laptop

2

Zeynep BEKTAŞ

Akyurt İmam Hatip Ortaokulu

1 Adet Tablet

3

Zeynep ÖZAY

Akyurt TOKİ Ortaokulu

1 Adet Akıllı Kol Saati

 

ORTA ÖĞRETİM KURUMLARI LİSELER

S.NO

ÖĞRENCİ ADI SOYADI

OKULU

ÖDÜLÜ

1

Samiye Gökçe ÇELİK

Prf.Dr. Nusret Fişek Mes.ve Tek. A.L.

1 Adet Laptop

2

İrem Nur KESGÜN

Akyurt Anadolu Lisesi

1 Adet Tablet

3

Muzaffer BURTAÇGİRAY

Özel Necip Fazıl Kısakürek A.L.

1 Adet Akıllı Kol Saati

 

            Ödüller, 15 Mart 2016 Salı günü saat 19.30’da Akyurt Belediyesinin düzenleyeceği “Çanakkale’den Dumlupınar’a VATAN” adlı Anma Programında verilecektir.

            Yarışmaya katılan öğrencilerden aldıkları puanlara göre, Ortaokullardan sıralamaya giren ilk 75 öğrenci ile Orta Öğretim Kurumları Liselerden sıralamaya giren ilk 125 öğrenci Çanakkale Gezisi ile ödüllendirilecektir. Gezide, daha önce Belediyemizin düzenlediği Çanakkale gezisine katılmayan öğrencilere öncelik verilecek. 23 Mayıs – 27 Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılması planlanan gezi için bilgilendirme ayrıca yapılacaktır.

 

 

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.