ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA ÜÇÜNCÜSÜ GÜREŞCİLERİMİZ, İLÇE KAYMAKAMINI ZİYARET ETTİ

ANKARA ÜÇÜNCÜSÜ GÜREŞCİLERİMİZ,  İLÇE KAYMAKAMINI ZİYARET ETTİ

         ANKARA ÜÇÜNCÜSÜ GÜREŞCİLERİMİZ,  İLÇE KAYMAKAMINI ZİYARET ETTİ

         ANKARA OKUL SPORLARI ´GÜREŞ´ MÜSABAKALARINDA DERECE YAPTIK

        Ankara´da düzenlenmiş olan; 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı (KASIM 2015Yıldızlar Serbest Güreş 15-16 yaş Güreş İl Şampiyonası Turnuvasında İlçemiz güreşcilerimiz Ankara 3.lüğü ve çeşitli dereceler kazanmışlardır.  Akyurtlu Sporcular Serbest Güreş Yıldızlar Ankara Şampiyonasında 6 Madalya kazanıp takım halinde Ankara 3.sü olmuştur. Ankara il üçüncüsü olan büyük kısmının Akyurt İmam Hatip Lisesi  öğrencilerinden oluşan ve Akyurt Belediyespor bünyesinde de güreşen takımımız İlçe Kaymakamımız Tuğba YILMAZ´ı makamında ziyaret ederek bu başarılarını kendileriyle paylaştılar.

        Sporcular üçüncülük kupasıyla birlikte sonra Akyurt Belediyespor Kulübü Başkanı İlhan Şener’i, daha sonra ise Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş’ı da ziyaret etti.

           GÜREŞÇİLERİMİZ KUPA GETİRDİ

        Akyurt İlçemizdeki okullarda öğrenim gören öğrencilerden kurulu güreş takımımız, Ankara’da düzenlenen 15 – 16 yaş grubu ve yıldızlar müsabakalarında 1 Altın, 1 Gümüş ve 4 Bronz madalya kazanarak 6 Madalya ile takım halinde Ankara üçüncüsü oldu.

        2015-2016 eğitim öğretim yılı okullar arası yıldız kategorisi serbest güreş il şampiyonası 210 sporcu ve 36 okulun katılımıyla gerçekleşti. Müsabakada Akyurt İmam Hatip Lisesi öğrencilerimizden Ahmet AYDINLI 53 kg’de Altın, Abdullah TORUNOĞLU 42 kg’de Gümüş,  Berat SEVENCAN 63, Yasar YÜCER 53, Hakan Çelik 59 ve Lütfi KEYVANOĞLU 49 kg’de Bronz madalya kazanmışlardır. 

        Takımımızı, Antrönerleri Abdullan ARSLAN´ı tebrik ediyoruz.

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.