ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ANKARA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI POLATLIDA YAPILDI

  ANKARA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI POLATLIDA YAPILDI

       ANKARA İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ TOPLANTISI POLATLIDA YAPILDI

     Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKCI başkanlığında İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı 4 Temmuz 2018 Çarşamba günü polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

     Polatlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirilen “İlçe Milli Eğitim Müdürleri Değerlendirme ve İstişare Toplantısı”na Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKCI ile 25 ilçenin Milli Eğitim Müdürleri ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ilgili şube yöneticileri katıldı.

    Toplantının açılışında kısa bir konuşma yapan İlçe Milli eğitim Müdürümüz Alican KILIÇ şu ifadelere yer verdi; "Sayın Müdürüm, çok kıymetli ilçe müdürü arkadaşlarım ve ilimizin değerli yönetici ve çalışanları; ilçemizde sizleri ağırlamaktan duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Bu toplantının Polatlı ilçemizde yapılmasını uygun gören Sayın İl Müdürümüze teşekkür ediyor, hepinize hoş geldiniz diyorum. Bu toplantı inşallah hayırlara ve güzel kararlar alınmasına vesile olsun. Sayın Müdürüm Kıymetli Arkadaşlar; ilçemizde 64 resmi, 55 özel öğretim kurumu mevcut olup bu kurumlarda toplam 25.658 öğrencimiz öğrenim görmüştür. 1.500 civarında resmi öğretmenimiz bu eğitim yılında görev yapmıştır. Bu yıl 503 öğrencimiz burs almış, ilçede bulunan 5 pansiyonlu okulda 360 öğrenci pansiyonlardan yararlanmıştır.2019-2020 eğitim-öğretim yılında ülke genelinde tekli eğitime geçilmesi programı gereğince ilçemizde 5 yeni okul inşaatı planlanmış, bunlardan 2 tanesi mevcut okulların yıkılarak yerine 32+4 derslikli, bir okulumuzun bir bloğunun yıkılarak yerine 32+4 derslikli, diğer iki okulun da eğitim alanı olarak tahsisi yapılan yere bir ilkokul, bir ortaokul olmak üzere 32+4 derslikli olarak planlanmış ve ihaleler tamamlanmıştır. İlçemiz Ankara´ya olan yakınlığı ve ulaşım kolaylığı nedeniyle öğretmen hareketliliğinin yoğun yaşandığı bir ilçedir. Bugün itibarı ile ilçemizin 230 civarında öğretmen ihtiyacı olup, en yoğun ihtiyacın olduğu bazı branşlar ise 52 öğretmen Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 45 Özel Eğitim Öğretmeni, 36 Rehberlik Öğretmeni, 19 Türkçe Öğretmeni, 13 İlköğretim Matematik, 10 İngilizce ve Almanca şeklindedir. Ben tekrar katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, sözü Sayın İl Müdürümüze bırakıyorum."

     İl Milli eğitim Müdürümüz Sayın Vefa BARDAKCI da toplantıda yaptığı konuşmada şu konulara değindi; "Bizler de bu toplantıya yaptığı ev sahipliğinden dolayı ilçe müdürümüz Alican Beye teşekkür ediyoruz. Gündemimiz yoğun arkadaşlar, işlerimizde doğru şeyleri yapacak şekilde planlama yapmalı ve iş yürütmeliyiz. Bizler kamu kaynaklarının doğru ve yerinde kullanılmasına öncülük etmeli ve bunu iyi takip etmeliyiz. Her biriniz sahada aktif şekilde görev aldığınız, sorumluluk bilinci ile çalıştığınız için 60 binin üzerinde öğretmeni, 1 milyon 100 bin öğrencisi olan Ankara´da çok şükür büyük sıkıntılar olmadan bir eğitim yılını bitirdik. Bu anlamda her birinize ve ekibinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum."

     Toplantının diğer gündem maddeleri de ele alınarak, katılımcılarla paylaşıldı;

 -2018-2019 yılında Ankara genelinde yapılacak Temel Eğitim, Ortaöğretim ve Özel Eğitim Öğrencilerinin taşınması ile ilgili konular ele alındı, yönetmelikler ve genel mevzuatlar gereğince işlemlerin yapılması ve takibinin sürdürülmesi gerektiği dile getirildi.

-Okul tadilatlarının 1 Eylülde bitirilmesi için işlemlerin sahada ve yerinde takip edilmesi hususları üzerinde duruldu,

-Yeni yapılan okul binalarının eğitim öğretime hazırlanması, tekli eğitime geçme çalışmaları hususlarında görüşler paylaşıldı

-Liselere Yerleştirme Süreci ve yeni sistemle ilgili konular dile getirildi, sorular ve sahada dile gelen sorunlar paylaşıldı

-Yönetici Atama süreci ve takvimi üzerinde açıklamalar yapıldı,

-Geçici görevlendirmelerle ilgili süreç, işleyiş hakkında bilgiler verildi,

 

      Ankara il genelindeki eğitim faaliyetleri hakkında istişarelerde bulunulan toplantı, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKCI’nın dilek ve temennileri almasının ardından sona erdi.

 

06-07-201806-07-2018

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.