ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akyurt´ta Bir İlk Gerçekleşti

Bu Benim Eserim Proje Sergisi Finali ve Ödül töreni Meb Şura salonunda yapıldı.Toplamda 100 projenin finale kaldığı ödül töreninde finale kalan her bir öğrenci birinci ilan edildi. İlçemiz Barmek Ortaokulu Matematik Öğretmeni Mustafa KALAFAT ,öğrencilerimiz Merve ÇİÇEK ve Şerife ÇİFTÇİ hazırladığı"Histogramlı Şifreleme" projesi ile finale kalarak birinciliğe hak kazanmış oldular.
Akyurt´ta Bir İlk Gerçekleşti

Bu  Benim Eserim Proje Sergisi FinaliBu  Benim Eserim Proje Sergisi FinaliBu  Benim Eserim Proje Sergisi FinaliBu  Benim Eserim Proje Sergisi FinaliBu  Benim Eserim Proje Sergisi FinaliBu  Benim Eserim Proje Sergisi Finali

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK işbirliğinde yapılan çalışmaya, bu yıl 81 ilden 42.494 proje başvurdu.

Çalışmaya ilginin her geçen yıl artmasının kendilerini heyecanlandırdığını ifade eden Bakan Avcı: "Bakanlığımız, eğitimin bireyin ve toplumun gelişmesini sağlayan, ekonomik kalkınmayı destekleyen, vazgeçilemez, ertelenemez bir süreç olduğunun bilinciyle çalışmalarını sürdürüyor" diye konuştu.

Yarışmaya katılmanın bir başarı olduğunu, bu tür projeleri daha fazla teşvik edeceklerini dile getiren Bakan Avcı, TÜBİTAK Başkanı Yücel Altunbaşak´ın projeye katılan tüm öğrencileri Bilim ve Teknik dergisine abone ettiğini de söyledi.

 Milli Eğitim Bakanlığı Beşevler Kampusu’nda  kurulan stantlarda üç gün boyunca projelerini sergileyen çocuklar Ankaralılara ve kendilerini ziyarete gelen tüm öğrencilere projelerini açıklayarak  sunumlarını gerçekleştirdiler.

Toplamda 100 projenin finale kaldığı ödül töreninde finale kalan her bir öğrenci birinci ilan edildi. İlçemiz     Barmek Ortaokulu Matematik Öğretmeni Mustafa KALAFAT ,öğrencilerimiz Merve ÇİÇEK ve Şerife ÇİFTÇİ hazırladığı "Histogramlı Şifreleme" projesi finale kalarak birinciliğe hak kazanmış oldular.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı finale kalan projeleri belirleyen üniversitelerin değerli akademisyenlerine ardından da projeye katılan danışman öğretmenlere plaketlerini, birinciliği paylaşan tüm öğrencilere de katılım belgeleri ve tabletlerini verdi.

Projelerin Final Sergisi Ödül Törenine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hasan KALELİ’de öğrencilerimizin bu önemli başarılarına destek oldu.Hasan KALELİ Öğrencilerimize, okul sıralarında öğrendiklerini uygulayabilme fırsatı veren, daha özgüvenli ve pratik olma kabiliyeti sağlayan bu tür etkinlikler çocuklarımızın kendilerini ifade edebilmeleri açısından büyük bir önem taşımaktadır.  İlçemizi en iyi şekilde temsil eden bizlere bu gururu yaşatan Barmek Ortaokulu Okul Yöneticileri,Matematik Öğretmeni Mustafa KALAFAT’ı Öğrencilerimiz Merve ÇİÇEK ve Şerife ÇİFTÇİ´yi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Hasan KALELİ bizi gururlandıran bu çalışmaların başarıların ilçemizde artarak devam etmesi gerektiğini ve ilçemizin kaybolan özgüvenini tekrar kazanması bakımından  ve tüm eğitim kurumlarımızdaki öğrencileri teşvik etmek açısından son derece önemli olduğunu ifade etti.

 

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.