ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AKYURT YİNE AVRUPA YOLLARINDA…

AKYURT YİNE AVRUPA YOLLARINDA…

    “Kendi Kendime Öğrenmem İçin Bana Yardım Et!” adlı projemiz Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe verilmeye değer görüldü.

     Avrupa Birliği Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından 2015 Yılı Teklif Çağrısı Erasmus+ Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği-Okul Eğitimi Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı’na bir projede ilçemiz tarafından sunulmuştur. Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Sorumlusu Banu TURAN’ın hazırlamış olduğu 2015-1-TR01-KA101-018494 proje numaralı “Kendi Kendime Öğrenmem İçin Bana Yardım Et!” adlı proje Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiş ve buna müteakiben taraflar arasında hibe sözleşmesi imzalanmıştır.

    Proje konusunu, okul öncesinde bireysel öğrenmeyi esas alan Montessori eğitimi oluşturmaktadır. Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yönetilen projenin ortakları Nehire Bir Anaokulu, Yıldırım Beyazıt İlkokulu ve Akyurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’dir. Bu okulların personel ve eğitimcilerinin yer alacağı 20 katılımcı, İsveç’te 14 gün sürecek olan proje faaliyetlerini gerçekleştirmek ve izlenimlerde bulunmak üzere yurtdışına çıkacaklardır.

     Türkiye genelinde sunulan toplam 1916 proje teklifinden, 96 puan alarak 88 proje arasına giren ve AB Bakanlığı tarafından desteklenmeye değer bulunan projemizi ilçemize kazandıran Akyurt İlçe Mem Proje Sorumlusu Banu TURAN’a teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.   12112015 

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.