ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akyurt şiir okudu, Akyurt Şiire doydu.

Akyurt şiir okudu, Akyurt Şiire doydu.

şiir şölenişiir şölenişiir şölenişiir şölenişiir şölenişiir şölenişiir şöleni

Akyurt şiir okudu, Akyurt Şiire doydu.

Söz, şiirin tılsımıyla birleşip de söylendiğinde gönlümüzün bam teline değiverir ya hani, tabir yerindeyse  Şiir Şöleni´nde öğrencilerimiz Akyurt´un gönlüne değdi, gönlümüzün bam telini titretti.

Az kelam ile çok şey söylendi, uslanmak bilmez gönlümüze çok şey söylenildi, ferman dinlemez yanımıza derman olsun diye okunan şiirlerle adeta yüreklerimize serin sular serpildi.

Şiir Şöleni´nde Akyurt´un kalbi öğrencilerimizin okuduğu her biri birbirinden güzel şiirlerle fethedildi.

Akyurt Şiir Şöleni İlçe Finali’nde okunan şiirlerin tamamı gönüllerimizin birincisi olsa da Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yedincisi düzenlenecek olan geleneksel Ankara Şiir Şöleni´nde ilçemizi temsil etmek üzere; Refik DURBAŞ´ın "Rüzgâra Yazdım" adlı şiirini seslendiren Yakupoğlu Ortaokulu öğrencisi Muhammet ÇAKIR, Ataol BEHRAMOĞLU´nun "Ben Ölürsem Akşam Üstü Ölürüm" adlı şiirini seslendiren Akyurt Anadolu Lisesi öğrencisi Emre ÖZEN jüri üyelerimizin takdirleri ile birinciliği elde etmişlerdir.

Başarıları dolayısıyla öğrencilerimizi, kendilerini çalıştıran öğretmenlerini ve okullarını tebrik eder, bu başarılarını sürdürerek yedincisi düzenlenecek olan Ankara Şiir Şöleni İl Finali´nden ilçemize birincilikle dönmelerini ve başarılarını taçlandırmalarını dileriz.

 

 

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.