ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Burhan AYCAN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Burhan AYCAN´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

   “Cumhuriyetin 93 yıllık tarihine baktığımızda attığımız her adımda ders alınması gereken bir dönem olduğunu görüyoruz.

   Cumhuriyet, milletimizin hep birlikte bağımsızlık adına vermiş olduğumuz mücadele neticesinde ortaya çıkan bir eserdir.

   Tarihin her döneminde olduğu gibi Türk Milleti Milli Mücadele Dönemi’nde zillet içinde yaşamaktansa izzetimizle ölümü tercih ederiz mantığından hareketle bağımsızlık için hayatını hiçe sayıp ülkemizi işgal etmek isteyen düşmanlara karşı canla başla mücadele etmiş ve 1923 yılında Cumhuriyeti ilan ederek bu mücadeleyi zaferle taçlandırmıştır.

   Bugün de özellikle 15 Temmuz’da darbe görünümlü işgal teşebbüsü, milletimizin azim ve iradesi ile aynı 1923 yılında olduğu gibi Milli Mücadele ruhuyla bertaraf edilmiştir.

   Biz bugün şunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz ki, millet olarak Milli Mücadele döneminde olduğu gibi Cumhuriyeti korumak, devam ettirmek adına azimle canla, başla mücadele etmeye hazırız.

   Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet bayramımızı kutlar, ülkemizin bağımsızlığı, milli birlik ve beraberliği için şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize minnetle şükranlarımızı sunarım."

 

 Burhan AYCAN

Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.