ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akyurt İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde ‘’Eğitim Çalıştayı’’ düzenlendi.

    Akyurt İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından 26-06-2014 tarihinde örgün ve yaygın eğitim faaliyetlerinin planlanması amacıyla Sayın Hasan KALELİ başkanlıgında Akyurt Aile Yaşam Merkezi ev sahipliginde ‘’Eğitim Çalıştayı ‘’gerçeklertirildi.Çalıştaya Akyurt Belediyesi Sosyal ve Kültürel işler Müdürü M.Salih EMANET, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mahmut DEMİRKIRAN,İlçe Müftüsü Sadullah BEKİ,Akyurt Aile Yaşam Merkezi Müdürü Zakir ÖZDEMİR ve kurumların AR-GE biriminde görevli personel katıldılar.  
Akyurt İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde ‘’Eğitim Çalıştayı’’ düzenlendi.

Eğitim Çalıştayı

   Çalıştayın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan KALELİ öncelikle Çalıştaya katılımlarından tüm kurum yöneticilerine teşekkür ederek,çalıştayımızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum dedi.

   Hasan KALELİ ilçemizde ilk kez gerçekleştirdiğimiz bu çalıştayın,ilçemizi her anlamda harekete geçirmek için bir başlangıç olduğunu vurgulayarak eğitim faailyetlerinin gelişmesi yönünde atılması gereken bir adım olduğunu, yönetici ve çalışanların ortak düşünceleri paralelinde yapılan bu çalışmanın, hem motivasyon sağlayacağını hem de önümüzdeki gelecek bir yılın planlaması niteliğinde olduğunu ifade etti.En önemli yanının ise ortak akıl toplantısı olduğu için şimdiye kadar yaptığımız ortak çalışmaları bir adım daha ileriye  götürecek,çalışmalarımızı daha profesyonel,daha etkin ve verimli hale getirecegini belirten Kaleli,çocukların geleceğe umutla bakabilen bireyler olarak yetişip, sağlam ve sağlıklı bir şekilde hayata atılabilmeleri için Milli eğitim Müdürlüğü , Belediye Başkanlığı,Toplum Sağlığı Merkezi ,Aile Yaşam Merkezi, Müftülük gibi kuruluşlara büyük roller düşmektedir. Her birimin yada kurumun kendi üzerine düşen görevleri yapmanın dışında diğer kurumların da gençlerin yetiştirilmesindeki rollerini bilmesi ve işbirliği içinde olması şarttır dedi.

   Hasan KALELİ,çalışmalarımız ,projelerimiz ve faaliyetlerimiz yaşadığımız zaman dilimiyle uyumlu olarak devam etmelidir. Eğitimde toplam kalite yönetimi denilen sistemde her türlü faaliyetlerin beraberce yapılması, sistemli ve ortaklaşa yapılan planlar ve çalışmalar sonucunda aşılmayacak hiçbir zorluk olmadığını ve bu sayede istenilen hedeflere ulaşılabileceğini belirtmek istiyorum.  Özellikle çalışmalarımızın temelinde Kadın-Çocuk ve Engellilere yönelik hususlara öncelikle yer verilmelidir.Ayrıca 3 B olarak isimlendirdiğimiz Borçlanma-Boşanma ve Bağımlılık konularında yapılacak eğitim,aktivite,sosyal sorumluluk projelerinde sizlerden de öneri istek ve görüşlerinizi alıp ,desteklerinizi bekliyoruz dedi.

  Akyurt Belediyesi Sosyal ve Kültürel İşler Müdürü Sayın M.Salih EMANET  yaşadığımız kentin halkına,çocuğuna daha fazla nasıl katkı sağlarız noktasında her zaman destek olduklarını bundan böyle desteklerinin devam edeceğini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılacak her türlü planlama ve çalışmalarda yer almak istediklerini belirterek böylesine önemli bir konuda bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti.

   İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mahmut DEMİRKIRAN kısa bir süre önce göreve başladığım Akyur’ta güzel bir enerjinin olduğunu,birliktelik içerisinde yürütülen çalışmalara her türlü desteği vermeye hazır olduklarının belirterek spor salonunda çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik güreş,voleybol,taekwondo,masatenisi,satranç kurslarının yapıldığını bunların turnuvalar şeklinde devam ederek gençlerimizin teşvik edilmesi gerektiğini ifade etti.

   İlçe Müfütüsü Sadullah BEKİ,kollektif aklın,birlikte düşunme ve hareket etmenin önemine vurgu yaparak halk ile birebir muhatap olan kurum olarak planlanan bütün çalışmalarda yer almak istediklerini,özellkile dinimizle bağdaşmayan madde bağımlılığı,organ nakli vb.konularda planlama yapılırsa veli ve öğrenci boyutunda destek olacaklarını belirtti.

   Aile Yaşam Merkezi Müdürü Zakir ÖZDEMİR okullarımızla yıl boyunca sürekli iletişimde olduklarını ve güzel çalışma örnekleri yaptıklarını belirterek özellikle  çocuklar,yaşlılar,engelliler ve psikolojik sorunu olan velilerimize yönelik planlamalarının olduğunu bu anlamda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapmak istediklerini belirterek her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.

   Çalıştayın sonunda kurumların AR-GE birimi görevlileri geride bıraktığımız dönem içerisinde karşılaşılan sorunlar eksikler alınması gereken önlemler hakkında ve önümüzdeki yıl için hazırladıkları planlamayla ilgili katılımcılara bilgi verdiler.AR-GE birimlerinde görevli personelin aylık olarak toplanması kararının alındığı çalıştay iyi dilek temenni ve Akyurt Aile Yaşam Merkezi’nin katılımcılara verdiği ikramın ardından sona erdi. 

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.