ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Programı

24 Kasım Öğretmenler Günü Programı

24 Kasım Öğretmenler günü Programı Akyurt Kültür Merkezinde bulunan Park Maya Düğün salonunda gerçekleşti. 

        Sunuculuğunu Nizamettin Gül ve Sevgi Burcu ŞENSES´in gerçekleştidiği programa katılan davetlileri; İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Burhan AYCAN ile Nevzat Hüseyin Tiryaki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (NHTMTAL) Müdürü Hasan KÖSE ve Md. Yardımcısı Şenol KORKMAZ karşıladılar.

        Programa, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, Siyasi Parti Temsilcileri, Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, Kurum Amirleri ve bu anlamlı günün asıl sahibi kıymetli Öğretmenlerimiz ve Akyurtlular katıldılar.

        Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın Okunmasının akabinde Açılış Konuşmasını Nevzat Hüseyin Tiryaki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (NHTMTAL) Müdürü Hasan KÖSE´nin gerçekleştirdiği programda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Burhan AYCAN ve Akyurt Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ günün anlam ve önemine ait konuşmalarını takdim ettiler.

        Nevzat Hüseyin Tiryaki Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (NHTMTAL) Müdürü Hasan KÖSE Programa katkıları ve öğretmen kökenli olması münasebeti ile Belediye Başkanı AYANTAŞ´a tüm öğretmenlerimiz adına teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından NHTMTAL Öğretmenlerince hazırlanan 15 Temmuz Şehit ve Gazi öğretmenlerimiz hakkında hazırlanan sinevizyon gösterimi ile programa devam edildi.

        NHTMTAL ´ce düzenlenen "ÖĞRETMENLER GÜNÜ" Konulu Şiir yarışmasında birinciliği hak eden NHTMTAL Öğrencisi Begüm SARIIŞIK Şiirini selendirdi ve ödülü Akyurt Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ tarafından takdim edildi.

NHTMTAL Öğrencileri Begüm Sarıışık ve Enes Berk SARIKAYA´nın hazırladıkları sokak söportajları renkli dakikalar yaşatırken, NHTMTAL Öğretmeni Sevgi YILDIRIM hazırladığı "Biz

Öğretmen OLmalıyız" adlı oratoryo gurur kaynağı oldu.

Temsillerin ardından öğretmenlik mesleğine yllarını vermiş ve geçtiğimiz eğitim öğretim yılında Emekliliğe ayrılmış kıymetli öğretmenlerimizden Ayşe ÖĞÜTMEN hanımefendiye Hizmet

şeref belgesi İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Syn. Burhan AYCAN tarafından takdim edilerek Ayşe ÖĞÜTMEN hanımefendi duygu ve düşüncelerini ifade eden konuşması ile yer aldı.

Hizmet Şeref belgesi takdiminin son bulmasıyla kutsal Öğretmenlik mesleğini seçerek aramıza katılan adaylığı kalkmış öğretmenlerimiz NHTMTAL öğretmenleri Fatma SÖNMEZ ve Metin TOSUN Akyurt İ.H. Ortaokulu Öğretmeni Gülsüm AVCI, Şükrü ACAR A.İ.H.L öğretmeni Fikriye ERGÜN ve Büğdüz Eğt. Uyg. o. ve İş Eğt. Merkezi Öğretmeni Barış ADCI´ya aramıza hoş geldiniz denilerek yemin törenleri düzenlendi.

Yemin töreninin ardından tüm misafirlerimizle Öğretmen Marşımız söylenerek programın sonuna gelindi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Syn. Burhan AYCAN 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programını düzenleyen NHTMTAL Başta Syn. Hasan KÖSE olmak Üzere tüm idarecileri ve Öğretmenlerine gayretleri ve başarılı çalışmaları nedeni ile teşekkürlerini iletti.

Programın son bulması ile Akyurt Belediyesince Düzenlenen Öğretmenler Günü Yemeğine geçildi.

25-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201625-11-201629-11-2016

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.