ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

           24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

        Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün 24 Kasım 1928 yılında; “Millet Mektepleri Başöğretmenliğini”  kabul etmesi vesilesi ile bir merhamet, muhabbet, irfan, sabır, insanlığa hizmet ve peygamberlik mesleği olan öğretmenliğin onurunu taşıyan, milli ve manevi değerlerimiz etrafında kenetlenerek çok çalışan, ülkesi, milleti ve insanlık için çaba sarf eden, bütün öğretmenleri ve öğretmenlerimizi, saygı ve sevgi ile selamlıyor, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutluyorum.  

       Kendisini yakarak etrafını aydınlatan fedakâr insan, toplumun mimarı, gelişmişliğin teminatı,  bir harfi için kırk yıl köle olunası kuldur öğretmenlik.

       Socrates’ın dediği gibi; “Dünyada her şeye bir değer biçilir. Ama öğretmenin eserine değer biçilemez”

    Bilgeliğin, irfanın, gelecek nesillere ufuklar açmanın, toplumları karanlıktan aydınlığa çıkarmanın, değişimin, güvenin, başarının,  hoşgörünün, dayanışmanın, sevmenin, saymanın, hayatı fark etmenin, kendini gerçekleştirmenin kısaca öğrenmenin, öğretmenin; geçmişin ve geleceğin imzasıdır öğretmen.

       Başöğretmen Atatürk diyor ki;

"Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe,  gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır.

Biri vatanı kurtaran  asker ordusu,

diğeri memleketin geleceğini yoğuran irfan ordusudur.

Bu iki  ordunun her ikisi de kıymetlidir, yücedir.

      Dünyayı değiştirecek düşünce üretmek, Dünyayı yeniden keşfedecek birikimle mümkündür.    

     “Dünyada hiçbir savaş, eğitim ve insan yetiştirme savaşından daha önemli değildir. Çünkü meydanlardaki savaşı kazanmak isteyen milletler, öncelikle insan yetiştirme savaşını kazanmak zorundadırlar. İnsan yetiştirme mücadelesinin komutanları ise, öğretmenlerdir” diyor Japon Mareşal Togo

    Bir milletin ve insanlığın; refah ve mutluluğunu arttırmak, milli, manevi, ahlâki ve kültürel yönden güçlü, medeniyet bakımından kalkınmış olması biz öğretmenlerin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı biz öğretmenleriz.

   Böyle önemli bir gün dolayısıyla bizleri yalnız bırakmayan sizlere, her zaman ve bu organizasyonda bizlere desteğini esirgemeyen Sayın Belediye Başkanımıza ve Belediye çalışanlarına,   bizleri yalnız bırakmayan Sayın Kaymakamımıza çok teşekkür ediyoruz.

   Mesleğe yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyor, emekli olan büyüklerimize bundan sonraki hayatlarında huzur temenni ediyorum. Başta 15 Temmuz olmak üzere şehit olan ve ahirete göç eden tüm öğretmenlerimize de Allahtan rahmet diliyor.      24/11/2017

 

                                                                                                                                                                     Burhan AYCAN
                                                                                                                                                               İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.