ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM 2015 ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROĞRAMI

24 KASIM 2015 ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROĞRAMI

     

16-12-201516-12-201516-12-201516-12-201516-12-2015

           Akyurt Belediyesi Kültür Merkezi düğün salonunda yapılan Öğretmenler günü kutlama programına; İlçe Kaymakamı Tuğba YILMAZ, Belediye Başkan Gültekin AYANTAŞ eşi Şenay AYANTAŞ ile birlikte katıldı, Kars Milletvekili Yusuf Selahattin BEYRİBEY, İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan AYCAN, Belediye Başkan Yardımcısı İlhan ŞENER, İlçe Garnizon Komutanı A. Taner DEMİROĞLU, Daire Amirleri, Belediye Yöneticileri,  STK temsilcileri, İlçemizde görev yapan 450 öğretmen aileleriyle birlikte katıldı. Bin kişilik salon doldu.

            İlçe Milli Eğitim Müdürü Burhan AYCAN’ın günün anlam ve önemini ifade eden konuşmasıyla program başlamıştır. Konuşmasında İlçe Müdürümüz Burhan AYCAN;

Öncelik ile Cumhuriyetimizin kurucusu, ülkemizin bütün öğretmenlerinin Başöğretmeni Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün 24 Kasım 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesi nedeniyle 1981 yılından bu yana kutlanmakta olan ve bu yıl 34. kutladığımız Öğretmenler Gününüzü kutluyorum.

 

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

Böyle kutsal bir mesleği elbette ki bir günlük programla anmak, onun önemini anlamamız açısından yeterli olmayacaktır. Ancak, öğretmenlik gibi kutsal bir meslek hakkında toplumun bilinçli ve duyarlı hale gelmesini sağlama ve kamuoyu oluşturma açısından bir gün bile önemlidir. Bu açıdan her 24 Kasım, biz öğretmenler için bir fırsat olarak değerlendirilmelidir. Öğretmenliğin değerini artıracak ve yüceltecek olanlar da bizleriz.

Dünyayı değiştirecek düşünce üretmek; Dünyayı yeniden keşfedecek birikimle mümkündür.

Bilgeliğin, gelecek nesillere ufuklar açmanın, toplumları karanlıktan aydınlığa çıkarmanın, değişimin,  güvenin, başarının,  hoşgörünün, dayanışmanın, sevginin, saygının, hayatı fark etmenin, kendini gerçekleştirmenin kısaca öğrenmenin, öğretmenin; geçmişin geleceğin imzasıdır öğretmen.

 

Öğretmenliğin sorumluluğu ağır, yükü cevahir, emaneti kutsaldır.

Öğretmenlik, hiç bitmeyen öğrenciliktir.

Öğretmenlik, bir bahçıvanlıktır.  En güzel gülleri o yetiştirir. Hiç bıkmaz ve yorulmaz.

Öğretmen, öğrencilerini çocuğu bilen ve “evladım”  diye hitap edendir. Onun için, tüm öğrencilerimizi öz evladımız gibi görmek ve ona göre davranmak durumundayız. Hammaddemiz insandır ve hata yapma sansımız yoktur. Hatamız, toplumun felaketi olacaktır.

 

            Saygıdeğer meslektaşlarım,

Bu bilinç ile bir merhamet, muhabbet, sabır ve insanlığa hizmet mesleği olan öğretmenliğin onurunu taşıyan değerli öğretmen meslektaşlarımın,  24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor,  saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

            Bugün ve her zaman yanımızda olan İlçe Kaymakamımıza, bize ev sahipliği yapan ve bizden desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımıza ve diğer paydaşlarımıza şükranlarımı arz ediyorum.

  Bu önemli gün dolayısıyla mesleğe yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza aramıza hoş geldiniz diyor; emekli olan büyüklerimize bundan sonraki hayatlarında huzur temenni ediyor; şehit olan ve ahirete intikal eden öğretmenlerimize de Allahtan rahmet diliyor,

Hepinize saygılar sunuyorum.

            Akyurt’ta uzun yıllar görev yaptıktan sonra emekliye ayrılan öğretmen Dursun Demirel’e hizmetlerinden dolayı bir plaket veren Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ konuşmasında; “Öğretmenlerimiz bizi hayata hazırlayan, iyi yetişmiş bireyler olmamızda en büyük pay sahibi olan çok özel insanlardır. Herkesin kendi öğretmeni çok değerlidir. Ben de sizler gibi öğretmenlik yaptım. Burada hepimize öğretmenlik yapmış isimler de var. Sizleri burada bir arada görmek, bu özel günde tadabildiğimiz en büyük mutluluğumuzdur. Hepiniz hoş geldiniz. Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun” dedi.

            İlçe Kaymakamı Tuğba YILMAZ ise kısa konuşmasında; “Doktoru, mühendisi, kaymakamı, belediye başkanını yetiştirenler sizlersiniz. Ülkemizin geleceği sizlerin ellerinde şekillenmeye devam ediyor. Belediyemizle ve diğer resmi kurumlarla çok güzel bir birliktelik içinde olduğunuzu görüyorum. Bu devam ettiği sürece Akyurt’un geleceği daha da parlak olacaktır. Öğretmenler Günü’nüz kutlu olsun” sözleriyle öğretmenlerin gününü kutladı.

            Küçük miniklerimiz tarafından getirilen Türk Bayrağından sonra göreve yeni başlayan öğretmenlerimiz öğretmen andını okudu, ardından Akyurt Halk Eğitim Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu ve öğretmenlerimiz tarafından birbirinden güzel eserler, yine öğretmenlerimiz için seslendirildi. Yan Flüt dinletisi yapıldı.  Öğretmenler günü dolayısı ile Akyurt Belediyesi tarafından ikram edilen yemeğin ardından program sona erdi.

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.