ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 100.YILI”ETKİNLİKLERİ

 “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100.yılı” münasebetiyle Nevzat Hüseyin Tiryaki Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğretmenleri tarafından hazırlanan ‘’18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri anma Günü’’coşkuyla kutlandı.
   18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 100.YILI”ETKİNLİKLERİ

18.03.2015 tarihinde Akyurt Şehitlik Anıtı’na Çelenk sunulması ve günün anlam ve önemini belirtir konuşmaların ardından Akyurt Belediyesi Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde saat 11:00’da Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla program başladı. Günün anlam ve önemini belirtir konuşma Elektrik Öğretmeni Hasan KÖSE tarafından yapıldı.

Yakupoğlu Ortaokulu Türkçe Öğretmeni İlyas AYBUĞA’nın seslendirdiği ‘’Çanakkale Şehitlerine’’ Şiiri, öğrenciler tarafından Çanakkale Zaferini konu alan şiirlerin okuması,oratoryo  ve yapılan sunumlar salondaki izleyicilere  duygusal anlar yaşattı.

Öğrencilerin Çanakkale Zaferini anlatan tiyatro oyununu sahnelemelerinin ardından Akyurt’lu 25 şehidin bilgileri slayt gösterisi ile izleyicilere aktarıldı.

Toki Ortaokulu Öğrencileri ve Müzik Öğretmeni Şükran AKIN ile M.Akif Ersoy Ortaokulu Müzik Öğretmeni Ferit BATTAL yönetiminde hazırlanan koro kahramanlık türkülerini seslendirdi.

Ayrıca ‘’Çanakkale Zaferi’nin 100.Yılı’’etkinlikleri kapsamında hafta boyunca ortaokul ve lise öğrencileri arası Masa Tenisi Turnuvası, Koşu yarışması ve Şiir Okuma yarışması düzenlendi.

 

Programın sonunda Akyurt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kitap Dostu Akyurt Okuyor’ ’projesi kapsamında yapılan yarışma neticesinde dereceye giren öğrencilere ödül töreni düzenlendi. Düzenlenen törende bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hasan KALELİ, yeryüzünde yaşayan tüm insanlara gelen ilk emir oku’dur. Bizlerde buradan yola çıkarak istedik ki gençlerimize okumanın ilk adımı olan Dil’in okuması kıraat ile başlayalım. Çünkü bizler biliyoruz ki üç çeşit okuma vardır. Birincisi Dil’in okuması Kıraat, ikincisi aklın okuması Tefekkür üçüncüsü ise Kalbin okuması Hayat’tır. Bugün burada olmamıza vesile olan Çanakkale Şehitlerimiz bu üç okumayı gerçekleştirdikleri için her türlü zorluğa katlanarak şehitlik mertebesine ulaşmışlardır. Gençlerimizin bu okuma kültürünü kazanabilmeleri için maddi manevi her türlü desteğimizi sağlayacağız dedi.

Kaleli, Merhum Mehmet Akif’in mısralarıyla seslenerek “Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez;  Toplu vurdukça yürekler, onu top sindiremez.” Bir ve beraber olduğumuz sürece bu milletin asil evlatları tarihte olduğu gibi birçok başarıya imza atacaktır bu duygu ve düşüncelerle aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz ruhları şad olsun. Ayrıca Çanakkale şehitlerini anma programında emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim dedi.

 

Salon Programından sonra fuaye alanında Çanakkale temalı resim ve maket Sergisi’nin açılışı yapıldıktan sonra sergi vatandaşlar ve öğrenciler tarafından ziyaret edildi.   

 

 

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.