ANKARA AKYURT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ TOKİ ORTAOKULUNDA TÖRENLERLE KUTLTANDI

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ TOKİ ORTAOKULUNDA TÖRENLERLE KUTLTANDI

     15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü TOKİ ORTAOKULU´nda törenle ve bir dizi etkinlikle kutlandı. Törene İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Burhan AYCAN ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Kenan ÇİÇEK ve Deniz TOYDEMİR de ile birçok davetli ve Veliler katıldı. Tören şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından söylenen İstiklal Marşı ile başladı. Törenin açılış konuşmasını okul müdürümüz Sayın Seçil SOLMAZ yaptı. Konuşmada 15 Temmuz demokrasi zafernin anlam ve önemini belirten düşüncelerini dile getirdi.

     Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Burhan AYCAN demokrasinin toplum ve millet hayatımızdaki önemine belirten konuşmasında vatan, millet, bayrak ve devlet vurgusunu dile getirdi. Konuşmasında;

            Okullar, sadece öğrencilerin hayat standartlarını yükseltecek ve iyi bir meslek sahibi yapacak bilgi ve becerileri vermekle kalmaz. Aynı zamanda toplum yapılarını, insan ilişkilerinin nasıl olacağını, bireysel ve toplumsal sorumluluklarının neler olacağını, içinde yaşadığı toplumun maddi ve manevi değerlerini de öğrencilere aktarır ve bunları davranış haline getirir. Siz değerli öğrencilerimiz, bu bilinçle hareket etmelisiniz. Öğretmenlerimiz, bu bilinçle sevgili öğrencilerimizi, Türk milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini yaşayan koruyan, geliştiren bireyler olarak yetiştirmelidir. Asımın nesli oluşturulmalıdır. 

            Demokrasi, millî birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, yurt savunması ile şehitlik konularında çocuklarımız ve gençlerimizde farkında lığının artırılması hepimizin ortak sorumluluğudur. 15 Temmuz 2016 tarihinde; FETÖ/PDY ve Terör örgütleri tarafından Türkiye Cumhuriyeti devletini, demokrasiyi ve millî iradeyi hedef alan haince bir darbe girişimi olmuştur.   Tarihe şanlı bir direniş olarak geçen bu mücadelede göğsünü siper, canlarını feda eden şehitlerimize ve ebediyete intikal tüm eğitimcilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı ve gazilerimize minnet, şükran duyuyor ve şifalar diliyorum.

           Öğrencilerimizden 15 Temmuz konulu şiirler ve yazılar okunarak demokrasi ve vatan bilincinin önemine vurgu yapıldı. Özellikle demokrasi kahramanlarımızdan Şehit Ömer Halis Demir´in hayatı öğrenciler tarafından okundu. Öğrencilerimiz için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ile ilgili broşürler dağıtılarak ve sınıflarda 15 Temmuz konulu videolar gösterilerek bu konuda öğrencilerimizin bilgilenmeleri sağlandı.

23-09-201623-09-201623-09-201623-09-201623-09-201623-09-2016

Yıldırım Mah.Dr.Neslihan Özenli Cad.No 7 Halk Eğitim Binası Kat3 Akyurt/Ankara - 312844185556

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.